Meclis Şube Müdürlüğü

0262 318 13 12

0262 318 13 14

nizamsen@kocaeli.bel.tr

‘Kocaeli Yazı İşleri Platformu’ kuruldu

Tarih: 4 Mart, 2011
a a a
‘Kocaeli Yazı İşleri Platformu' kuruldu

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Kocaeli’deki 12 ilçe Belediyesi Yazı İşleri Müdürleri, Antikkapı’da bir araya geldi. Yazı İşleri Müdürlerinin koordinasyon toplantısına Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı Kadir Erol ve İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı Osman Ayvazoğlu ile Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Dairesine bağlı Meclis, Yazı İşleri, Encümen Müdürleri ile İlçe Belediyelerinin Yazı İşleri Müdürleri katıldı.

HİZMET İÇİ EĞİTİM YAPILACAK

Antikkapı Restaurant’ta bir araya gelen Kocaeli’deki belediyelerin Yazı İşleri Müdürleri, ‘Kocaeli Belediyeleri Yazı İşleri Aylık İstişare Toplantısı’ yaptı. ‘Kocaeli Yazı İşleri Platformu’ kurulması kararlaştırılan toplantıda Büyükşehir ve ilçe belediyeleri arasındaki uygulama birliği, yardımlaşma ve koordinasyonun sağlanması için birlikte hizmet içi eğitimlerin yapılması kararlaştırıldı.

ÖNERİLER BÜYÜKŞEHİR’DE TOPLANACAK

Ayrıca toplantıda, Başbakanlık İdareyi Geliştirme Başkanlığı tarafından hazırlanmakta olan ‘Resmi Yazışma Kuralları Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik’ taslağının içeriğine belediyelerle ilgili örneklerin ilave edilmesi ve taslağın tamamının incelenerek, önerilerin Büyükşehir’de toplanması ve bu önerilerin birleştirilmesiyle oluşturulan metnin Ankara’ya gönderilmesi de kararlaştırıldı. Bu tür genel düzenlemelerle ilgili olarak ‘Kocaeli Yazı İşleri Platformu’ tarafından yapılacak çalışmalar gerekli yerlere iletilerek, ülke çapında yapılan faaliyetlerde Kocaeli’nin katkısı sunulacak ve etkin temsili sağlanacak. Toplantıda, resmi kurumların haberleşme kodlarında yapılan değişiklikler, Devlet Teşkilatı Veri Tabanı’nın incelenmesi gibi konular da görüşüldü.

BİR SONRAKİ TOPLANTI GEBZE’DE

Öte yandan bir sonraki toplantının 30 Mart 2011 Çarşamba günü saat 12.00’da Gebze Belediyesi’nin ev sahipliğinde Gebze’de yapılması kararlaştırıldı. Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin yazı işleri idarecilerinin oluşturduğu Platformun ilk üyeleri ve görevleri şöyle:

KOCAELİ YAZI İŞLERİ PLATFORMU:

SIRA

NO : ADI SOYADI : GÖREVİ :

1 Av. Kadir Erol KBB Yazı İşleri ve Kararlar Dairesi Başkanı,

2 Osman Ayvazoğlu KBB İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanı,

3 Mehmet Ayaz KBB Yazı İşleri Şube Müdürü,

4 Bilal Karslı KBB Encümen Şube Müdürü,

5 Ülker Arslan KBB Meclis Şube Müdürü,

6 Halit Alper Depe KBB Arşiv Şube Müdür Vekili,

7 Melike Baydar İzmit Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

8 Mehmet Yayla Gebze Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

9 Mustafa Bayram Gölcük Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

10 İlknur Karaduman Darıca Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

11 Osman Yurt Körfez Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

12 Abdi Konur Derince Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

13 Kadriye Turabi Kartepe Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

14 Osman Gümüş Çayırova Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

15 Fevzi Karataş Başiskele Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

16 Neşe Çakmak Karamürsel Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

17 Çetin Polat Dilovası Belediyesi Yazı İşleri Müdürü,

18 Sami Özoğul Kandıra Belediyesi Yazı İşleri Müdürü.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım