Meclis Şube Müdürlüğü

0262 318 13 12

0262 318 13 14

nizamsen@kocaeli.bel.tr

TBB’den denetim komisyonlarına eğitim

Tarih: 28 Ocak, 2011
a a a
TBB'den denetim komisyonlarına eğitim

Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) tarafından Türkiye genelindeki Belediye Meclis Denetim Komisyonları için eğitim programı düzenledi. Afyonkarahisar’da gerçekleştirilen programa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi denetim komisyonu ile plan bütçe komisyon üyeleri Okşin Beçet, Tacettin Akyol, Erdoğan Günay, Pınar Naak ve Meclis Müdürü Ülker Arslan katıldı.

ÇEŞİTLİ KONULARDA BİLGİLER AKTARILDI

İç İşleri Bakanlığı müfettişleri ve Sayıştay denetçileri tarafından verilen eğitimlerde; belediyelerde meclisin denetimi, belediyelerde meclisinin bilgi edinme ve denetim yolları, denetim komisyonunun oluşumu, görev ve yetkileri, meclis ihtisas komisyonları, belediyede taşınır mal ve taşınmazların satışı ve kira işleri, belediyelerde mal ve hizmet alımı, yapımı işleri, gayrimenkul kiralanması, belediyelerde kamu zararı uygulaması, denetim komisyonları raporlama teknikleri ve rapor sonuçlarına yapılacak işlemler hususunda konularında bilgiler aktarıldı.

EĞİTİMLER FAYDALI OLDU

Eğitimlerin oldukça verimli geçtiğini söyleyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclis Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Okşin Beçet, mali müşavir olmasına rağmen belediyelerdeki yapının farklı olduğunu söyledi. Belediye faaliyetlerinin, gelir ve giderlerinin, nasıl incelenmesi gerektiğini, nelere, hangi hususlara dikkat etmeleri gerektiğini aldıkları bu tür eğitimler sonucunda daha iyi öğrendiklerini vurgulayan Beçet, Belediyeler Birliği’nin yapmış olduğu bu eğitimin çok faydalı olduğunu kaydetti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım