Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

0262 318 23 10

RasitFidan@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı

Şerbet yaptılar, kuşları da unutmadılar

Tarih: 29 Ocak, 2022
a a a
Şerbet yaptılar, kuşları da unutmadılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ara tatilde çocuklara tatil neşesi yaşatan sanat ve eğlence atölyelerindeki etkinlikler sürüyor. Kocaeli Kongre Merkezi ve Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’ndeki etkinliklerde çocuklar eğlenceli ve eğitici faaliyetlere katılmanın mutluluğunu yaşıyor. Etkinliklerin dördüncü gününde Şerbet Atölyesi, Karagöz Tasvir Yapımı, Taş Boyama, Zeka ve Strateji Atölyeleri faaliyet gösterdi. Ormanya Atölyesi ise bu soğuk kış günlerinde öğrencilere kuş yemliği yapmayı öğretti.

SOĞUK HAVADA KUŞLAR İÇİN YEMLİK YAPTILAR

Dördüncü günkü etkinliklerin en duygusal alanı Ormanya Atölyesi oldu. Bu atölyeye katılan miniklere soğuk kış günlerinde kuşların yararlanması için yemlik yapımı öğretildi. Eğitmenlerinin gözetiminde yemlikleri yapan öğrenciler içlerine yem bırakmayı da ihmal etmedi.

BENİM MASALIM BENİM KAHRAMANIM

Masal keyfi de yine atölyelerin renkli görüntüleri arasında yer aldı. Minikler Gökçe Kurt Elitez ile birlikte masal keyfi yaşadı. Kurt, “Benim Masalım Benim Kahramanım” masalını anlattı. İnteraktif masal anlatısında çocuklar dans ederek hikâyeye renk kattı.

ŞERBET YAPMAYI ÖĞRENDİLER

Etkinliklerin en neşeli olanlarından birini de şerbet yapımı oluşturdu. Şerbet yapmayı öğrenen çocuklar daha sonra bu doğal içeceği keyifle yudumladı. Zeka ve Strateji Atölyesi ise zeka oyunları ile faaliyetlerini sürdürdü.

SEKA KAĞIT MÜZESİ’NE GİTTİLER

Öğrenciler Kocaeli Kongre Merkezi’nin dışındaki etkinlikler kapsamında Seka Kağıt Müzesi’ni ziyaret etti. Burada Kağıt Müzesi hakkında bilgi verilen çocuklara daha sonra Işılay Baysak tarafından kente ismini veren Akçakoca Bey’in hikayesi anlatıldı. Ayrıca çocuklar, buradaki atölyede kil ile hayallerindeki şehrin mührünü yaptı.

HACİVAT VE KELOĞLAN İLE YAĞ SATARIM BAL SATARIM

Fuaye alanındaki çömlek yapımı ve ebru atölyesindeki etkinliklere de katılan öğrenciler, günü Hacivat ve Keloğlan ile oynadıkları yağ satarım bal satarım oyunu ile tamamladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım