Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü

0262 322 18 74

0262 322 66 38

hayriyesozer@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü

GALA İLE GELEN ÇİFTE ÖDÜL

Tarih: 25 Mart, 2008
a a a
GALA İLE GELEN ÇİFTE ÖDÜL
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları sezondaki en iddialı oyunları arasında yer alan Rita’nın önceki akşam galasını gerçekleştirdi. Süleyman Demirel Kültür Merkezi Oda Tiyatrosu’nda yapılan galaya tiyatro severler büyük ilgi gösterdi. Oyunun galasını izlemeye Türkiye’nin tiyatro alanındaki en önemli halk jürisi olan İstanbul Lions Kulübü de katıldı. Jüri oyun sonunda Rita oyununda rol alan Funda İlhan ve Ufuk Aşar’ı en iyi oyuncu seçildiğini açıkladı. Tüm Türkiye’deki tiyatroları gezerek oyunları seyreden ve 90 kişiden oluşan jüri ayrıca yine Şehir Tiyatroları’nın bu sezondaki en iddialı oyunu olan “İki Efendinin Uşağı” adlı oyununu da en iyi oyun olarak belirledi.
TÜRKİYE’Yİ DOLAŞAN JÜRİDEN ÖDÜL
Şehir Tiyatroları başarılı oyun ve repertuarı ile Türkiye’nin ilgisini çekmeye devam ediyor. Ulusal ve uluslararası birçok festivalden davet alan tiyatronun başarısı düzenlenen yarışmalarda da kendini gösteriyor. Şehir Tiyatroları’nın bu sezon en önemli oyunları arasında yer alan Rita ve İki Efendinin Uşağı adlı oyunları İstanbul Lions Kulübü’nün sponsorluğunda kurulan halk jürisinden ödül aldı. Halk jürisi, Rita’daki başarılı performansı ile Ufuk Aşar ve Funda İlhan en iyi kadın ve en iyi erkek oyuncu seçildi. Jüri bunun yanı sıra “İki Efendini Uşağı” adlı oyunu da en iyi oyun olarak seçti.
Tüm Türkiye’deki tiyatroları dolaşarak en iyi oyun ve oyuncuları belirleyen 90 kişilik jüri önceki akşam gerçekleştirilen Rita’nın galasına katıldı. Jüri, oyun sonunda Rita ve İki Efendinin Uşağı adlı oyunlara verilen ödülleri açıkladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım