Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü

0262 322 18 74

0262 322 66 38

hayriyesozer@kocaeli.bel.tr

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kültür Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürlüğü

Büyükşehirden, Türk Sanat Müziği konseri

Tarih: 8 Ocak, 2020
a a a

Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Neşe Sarısözen Adalı şefliğinde Kocaeli Kongre Merkezi’nde düzenlenen konserde sanatseverlerle buluştu. TRT Ankara Radyosu solisti Elif Güreşçi’nin konuk sanatçı olarak sahne aldığı konserde Türk Sanat Müziğinin eşsiz eserleri seslendirildi.

BERABER SÖYLEDİLER
Türk Sanat Müziği eserlerinden oluşan repertuvarıyla sahne alan Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu ve TRT Ankara radyosu solisti Elif Güreşçi, katılımcılara, tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti yaşattı. Üç saat süren konser sonuna doğru Neşe Sarısözen Adalı ve Elif Güreşçi iki eser seslendirdi.

KATILIMCILAR DA EŞLİK ETTİ
Neşe Sarısözen Adalı’nın şefliğini yaptığı Büyükşehir Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, dinleyenlere sanat müziği eserleriyle eşsiz bir sanat akşamı yaşattı. Türk Sanat Müziğinin zenginliğine şahitlik eden katılımcılar, eserlere eşlik etti. Konserde Türk Sanat Müziğinin kürdilihicazkâr, hicaz, hüzzam ve nihavent makamlarından oluşan birbirinden seçkin eserler icra edildi.

SANAT DOLU BİR AKŞAM
Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kültür, Sanat ve Konservatuvar Şube Müdürü Hayriye Sözer, Kocaeli Vergi Dairesi Başkanı Ayhan Yaman’ın katıldığı konser sonunda, Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık tarafından koro şefi Neşe Sarısözen Adalı ve konuk solist Elif Güreşçi’ye çiçek takdim edildi. Kısa bir selamlama konuşması yapan Aydınlık; “Başkanımız Tahir Büyükakın’ın en kalbi selamlarını iletiyorum. Sanat insanı geliştirir. Neşe ve Elif hanımı kutluyorum, bize sanat dolu bir akşam yaşattılar” dedi.