Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Bilgievi’nin minikleri depremi öğrendi

Tarih: 19 Ekim, 2015
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra Hayme Ana Bilgievi öğrencilerine Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi'nde deprem konusunda eğitim verildi.

DEPREM EĞİTİMİ ALDILAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kandıra Hayme Ana Bilgievi öğrencileri, İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü'ne bağlı olarak Sekapark Kültür Alanı’nda hizmet veren Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi'nde deprem konusunda eğitim aldı. Öğrencilere deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında neler yapacakları konusunda eğitim verildi. Simülasyon Merkezi’nde depremi tüm gerçekçiliği ile yaşayan Bilgi Evi öğrencileri, olası bir deprem felaketinde karşılaşılması muhtemel durumları 3 boyutlu deprem simülatöründe depremi yaşayarak öğrendi.

TÜM BİLGİEVLERİNE EĞİTİM VERİLECEK

Depremle yaşama, depremden korunma ve deprem sırasında yapılması gerekenler konularında bilinç oluşturmak için düzenlenen eğitim faaliyetleri kapsamında, haftanın iki günü okullara, iki günü de sivil toplum kuruluşları ile talepte bulunan kişi ve kurumlara randevulu şekilde ücretsiz olarak eğitimler veriliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Bilgievleri öğrencileri için haftanın iki günü, belirlenen saatler içerisinde eğitim veriliyor. Öğrenciler eğitimlerle deprem gerçeğiyle ilgili bilgiler alıyor. Deprem anında yapılacak davranışların yaşam kurtaracağı düşüncesi ile kurulan Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi, öğrencilerde deprem bilinci oluşturmak için çalışmalar yürütüyor. Eğitim programlarının sonunda tüm Bilgievi öğrencilerine deprem bilinci aşılanmış oluyor.

DEPREMİ HİSSEDEREK ÖĞRENDİLER

Deprem kuşağı bir şehirde yaşama bilinciyle depremle nasıl yaşanabileceği konusunda bilgiler alan Kandıra Hayme Ana Bilgievi öğrencileri, deprem simülatörüyle depremi yaşayarak öğrendiler. Deprem tahliye planı çerçevesinde tahliye tatbikatı da yapan öğrenciler eğitimin sonunda, ilk yardım çantası, depremle ilgili broşür ve kitapçığın kendilerine hediye edilmesinin ardından Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi'nden deprem bilinci oluşmuş bir şekilde ayrıldı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım