Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Liseler arası deprem sloganı yarışması

Tarih: 26 Mayıs, 2014
a a a
Liseler arası deprem sloganı yarışması

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı-Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından Deprem Bilincini Oluşturma konulu liseler arası slogan yarışması açıldı. En fazla 10 kelimeden oluşacak slogan yarışmasında seçilecek eserler, kamu spotu olarak da kullanılacak. Yarışmada birinci olan sloganın sahibi son model cep telefonu kazanacak.

FARKINDALIK OLUŞTURMAK

Deprem bölgesinde yer alan Kocaeli’nde toplum içerisinde deprem bilincini aşılamak ve farkındalık oluşturmak amacıyla liseler arasında slogan yarışması açıldı. Deprem gerçeğinin yaşamımızın bir parçası olduğunu öncelikle gençlere aşılamak isteyen Büyükşehir Belediyesi, deprem bilincinin küçük yaşlarda oluşmasına ve gençlerin yaşadığı çevreye duyarlı yaklaşmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.

EN FAZLA 10 KELİME

Kocaeli genelindeki tüm liselerin 9, 10, 11 ve 12. sınıflarında okuyan öğrencilerin katılacağı yarışmada deprem bilincini oluşturma konulu sloganlar en fazla 10 kelimeden oluşacak. Yarışmaya gönderilecek bilgiler, öğrenciler tarafından katlanmadan ve yıpranmayacak şekilde en geç 10 Haziran 2014 tarihine kadar okul müdürlüklerine teslim edilecek. Katlanan ve yırtılan bilgiler değerlendirmeye alınmayacağı gibi yarışmaya katılacak eserlerde öğrencinin kimliğini belirten ad, imza gibi bilgiler açık şekilde belirtilecek.

SONUÇLAR HAZİRAN AYINDA

Okul müdürlüklerince İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri’ne verilen eserler, daha sonra Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı-Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’ne teslim edilecek. Kurulacak komisyon tarafından yapılan değerlendirmeyle seçilen sloganlar haziran ayının sonlarına doğru kamuoyuna duyurulacak. Değerlendirme kurulu tarafından dereceye giren ilk üç eserin sahibi öğrenciler ödüllendirilecek. Yarışmada birinci seçilecek eserin sahibine son model cep telefonu, ikinciye tablet pc, üçüncüye ise dağ bisikleti hediye edilecek.

WEB SİTESİNDEN DUYURULACAK

Yarışmaya gönderilen eserler Büyükşehir arşivine alınacak ve iade edilmeyecektir. Eserler Büyükşehir’in gerek gördüğü yerde eser sahibinin adı geçmesi şartıyla kullanılacaktır. Katılımcı yarışmaya gönderdiği eserleri için peşinen hakkını kabul ettiğini ve buna bağlı olarak gerek Fikri ve Sinai Haklar Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat iletim, faydalanma gibi umuma arzda gerekli bilumum haklar için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne izin/muvafakatname verdiğini kabul eder. Yarışmayla ilgili bilgi almak isteyenler 0262 3215635’ten telefonla bilgi alabilir veya Kozluk Mah. Oramiral Salim Dervişoğlu Cad. No:54 İzmit adresindeki Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü’ne başvurabilir. Yarışma sonuçları Büyükşehir’in www.kocaeli.bel.tr adresinden duyurulacaktır.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım