Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Portakal Hafız Konağı’nın ihalesi yapıldı

Tarih: 24 Mart, 2014
a a a
Portakal Hafız Konağı'nın ihalesi yapıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin tarihi dokusuna sahip çıkmaya devam ediyor. Yaptığı restorasyon çalışmalarıyla tarihi eserleri şehre kazandıran Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, restorasyon çalışmalarına bir yenisini daha ekliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Destek Hizmetleri Binası’nda gerçekleştirilen ihale ile İzmit Çukurbağ Mahallesi’nde bulunan Portakal Hafız Konağı’nın restorasyon çalışması için ilk adım atıldı.

4 FİRMA KATILDI

Büyükşehir destek hizmetleri binasında konağın restorasyonu için gerçekleştirilen ihaleye 4 firma katıldı. En yüksek teklif 2 milyon 478 bin 731 TL ile Sağun İnşaat, en düşük teklif ise 1 milyon 930 bin 217 TL ile İşsan İnşaat tarafından verildi. İhale sonucu komisyon kurulunun kararından sonra açıklanacak.

150 YILLIK KONAK

Portakal Hafız Mescidi, Süleyman Paşa Hamamı ve Sırrıpaşa Konağı gibi İzmit’in tarihi eserlerini bir bir gün yüzüne çıkaran Büyükşehir, kent genelinde de çok sayıda restorasyon çalışmasına imza attı. 150 yıllık bir geçmişe sahip bulunan Portakal Hafız Konağı’nın restorasyonu ile tarihi değerlerimizden biri daha gelecek nesillere aktarılacak.

FİRMA

TEKLİFLER

Nomak İnşaat

2 Milyon 498 Bin 027 TL

Yemenoğlu Yapı

2 Milyon 477 Bin 227 TL

İşsan İnşaat

1 Milyon 930 Bin 217 TL

Sağun İnşaat

1 Milyon 799 Bin 731 TL

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım