Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Büyükşehir’e deprem övgüsü

Tarih: 17 Eylül, 2013
a a a
Büyükşehir'e deprem övgüsü

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı Deprem Daire Başkanı Murat Nurlu ve ekibini konuk etti. Kocaeli ili acil müdahale sistemine yönelik yapılacak ortaklaşa proje hakkında görüş alışverişinin yapıldığı ziyarette Büyükşehir Belediyesi’nin depremle ilgili çalışmalarının diğer belediyelere model olduğu belirtildi.

YAKINDAN İNCELEDİ

17 Ağustos 1999 Marmara Depreminde yaşanan yıkım ve acı günlerin bir daha yaşanmaması ve deprem bilincinin artırılmasına yönelik kurulan Sismoloji ve Deprem Eğitim Merkezi önemli bir konuğu ağırladı. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı Deprem Daire Başkanı Murat Nurlu ve ekibi merkezdeki çalışmaları yakından inceledi.

ACİL MÜDAHALE SİSTEMİ

Ziyarette Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin Deprem ve İnceleme Şube Müdürü Mustafa Cevher yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Depremin birebir yaşatılacağı simülasyon platformu ve deprem İzleme ve inceleme merkezindeki çalışmaları aktaran Şube Müdürü Cevher, yapılması planlana projeler hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Ayrıca, Kocaeli ili acil müdahale sistemine yönelik yapılacak ortaklaşa projenin nasıl yapılacağı konusunda fikirler ortaya konuldu.

ÖRNEK VE MODEL BELEDİYE

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı Deprem Daire Başkanı Murat Nurlu, Kocaeli’de yapılan çalışmaların çok başarılı olduğunu diğer belediyelere örnek ve model olacağını belirtti. Nurlu, Büyükşehir Belediyesi ile işbirliğinin artarak devam edeceğini kaydetti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım