Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Belediye başkanları Sırrıpaşa’ya hayran kaldı

Tarih: 6 Eylül, 2013
a a a
Belediye başkanları Sırrıpaşa'ya hayran kaldı

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanlarını Sırrıpaşa Konağı’nda misafir etti. Belediye başkanları, restorasyonu Büyükşehir tarafından yapılan, ödüllü Sırrıpaşa Konağı’na hayran kaldı.

BAŞKANLAR KONAĞI GEZDİ

Başkan Karaosmanoğlu, ilçe belediye başkanlarını Sırrıpaşa Konağı’nda ağırladı. Başkan Karaosmanoğlu, restorasyonu Büyükşehir tarafından yapılan ve Tarihi Kentler Birliği’nin uygulama ödülünü alan Sırrıpaşa Konağı’nda yapılan çalışmaları ilçe belediye başkanlarıyla paylaştı. Başkan Karaosmanoğlu, Sırrıpaşa Konağı restorasyonunun İzmit’in tarihi için vizyon projelerden birisi olduğunu ifade etti.

KOCAELİ’NİN PRESTİJ PROJESİ

19. yüzyılın sivil mimari örneklerinden birisi olan Sırrıpaşa Konağı’nda tüm odaları dolaşan ve el işi süslemeleri dikkatle inceleyen belediye başkanları hayranlıklarını gizleyemedi. Kocaeli’nin tarihine önem verdiklerini ve kendi ilçelerinde de çok sayıda tarihi eseri yeniden hayata kazandırdıklarını ifade eden belediye başkanları, Sırrıpaşa Konağı’nın kent adına prestij projelerden biri olduğunu vurguladı.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım