Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Deprem eğitim stantları vatandaşları bilinçlendirdi

Tarih: 21 Ağustos, 2013
a a a
Deprem eğitim stantları vatandaşları bilinçlendirdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, deprem acılarının bir kez daha yaşanmaması için çalışmalarını sürdürüyor. 25. Deprem Kayıt İstasyonu açan Büyükşehir, 17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıl dönümünde açtığı stantlarla vatandaşları bilinçlendiriyor.

STANTLAR KURULDU

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Müdürlüğü tarafından her yıl 17 Ağustos Depremi anma etkinlikleri kapsamında kurulan deprem bilinçlendirme standı bu sene de Fevziye Camii ve Kocaeli Fuar alanında kuruldu.

BİLGİLENDİRME YAPILDI

Görevli personel tarafından vatandaşlara; Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgileri kitapçığının yanı sıra yaşadıkları bölgelerin jeolojik durumu, sismik tehlikesi gibi konular hakkında bilgiler verildi. Öte yandan daha detaylı deprem eğitimi almak isteyenlere de hazır formlar verilip Sismoloji İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde deprem eğitimi almaları için randevu verildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım