Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Musa Kazım Caddesi’ne neşter

Tarih: 18 Mart, 2013
a a a
Musa Kazım Caddesi'ne neşter

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi önceki dönemlerde çarpık kentleşme nedeni ile araçların gidiş gelişinde sorun yaşanılan ve yıllardır çözülemeyen Musa Kazım Caddesi’nde çalışmalarına başladı. Çınarlı mevkisinden başlayan 550 metre uzunluğundaki yolda kamulaştırma çalışmaları tamamlanırken mevcut yol 10 metreden 17 metreye genişletilecek. Böylece kuzeye yeni bir arter açılacak ve trafik daha fazla nefes almış olacak.

UZUN YILLARDIR ÇÖZÜLEMİYORDU

Büyükşehir Belediyesi kent içi trafiği rahatlatmak için hayata geçirdiği hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Büyükşehir Ulaşım Master Planı kapsamında gerçekleştirilen çalışmada Musa Kazım Caddesi’nde araç geliş-gidişlerinin daha rahat sağlanabilmesi için kamulaştırma çalışmaları tamamlandı. Yıkım işlemlerinin de sürdüğü çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Yüksek Mimar Zekeriya Özak ve Emlak ve İstimlâk Daire Başkanı Yalçın Özön yerinde inceledi.

4 MİLYON KAMULAŞTIRMA

Musa Kazım Caddesi 1. Etap çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi alan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Özak 550 metre uzunluğundaki yolda 42 bina ve 7 bin 956 metrekare arsanın istimlâk edildiğini aktardı. Başkanvekili Özak, vatandaşları mağdur etmeden 4 milyon 76 bin TL kamulaştırma bedelinin ödendiğini bu kapsamda 10 metrelik mevcut yolun 17 metreye genişletileceğini dile getirdi. Yıkım ve enkaz kaldırma işlemlerinin sürdüğünü kaydeden Özak, çalışmalar ile yolun dar olması nedeni ile trafikte sorunlar yaşanan caddenin rahat nefes alacağının altını çizdi.

KUZEYE YENİ ARTERLER

Musa Kazım Caddesi 1. Etap çalışması ile kuzeye yeni bir arter daha açılmış olacak. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bu kapsamda daha önce Miralay Mümtaz Caddesi, Gazanfer Bilge Bulvarı, Adnan Menderes Bulvarı, Üniversite Yolu gibi birçok noktada çalışmalar hayata geçirmişti. Bu önemli çalışmalar ile kentin kuzeyine birçok bölgeden yeni arterler açılarak vatandaşların Umuttepe Hastanesi, Kocaeli yerleşkesi gibi önemli yerlere kısa sürede ulaşması ve şehir içi trafiği akışının sürekliliği sağlanmış oldu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım