Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Büyükşehir Alanya’ya danışmanlık yapacak

Tarih: 25 Ocak, 2013
a a a
Büyükşehir Alanya'ya danışmanlık yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışmalar diğer belediyelere örnek olmaya devam ediyor. Antalya ili Alanya Belediyesi de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmaları incelemek üzere Kocaeli’ne geldi. Yapılan ziyarete Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Fen işleri Müdürü Emin Yücesan, Şehir Plancısı Yelda Aral ve Jeofizik Mühendisi Mehmet Ali Sivri katıldı.

SIKI İŞBİRLİĞİ YAPILACAK

Alanya Belediyesi yöneticileri, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Gökmen Mengüç ziyaret ederek Büyükşehir’in planlama çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulundu. Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Alanya’daki zemin etütleri ve heyelanlara yönelik Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü ile daha sıkı işbirliği içerisinde olacaklarını ve müdürlükten danışmanlık alacaklarını kaydetti.

BİLGİ BİRİKİMİ PAYLAŞILDI

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Alanya Belediyesi’nin heyelan ve yapılaşma sorunları ve revize imar planına esas jeolojik, jeofizik, jeoteknik etütler ile imar planlarının yenileneceğini aktardı. Akbaş, Büyükşehir Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğünün bilgi birikiminden yararlanmak istedikleri ifade etti.

KOCAELİ ALANYA’YA DANIŞMANLIK YAPACAK

Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Akbaş, Alanya’daki zemin etütleri ve heyelanlara yönelik Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü ile daha sıkı işbirliği içerisinde olacaklarını ve müdürlükten danışmanlık alacaklarını kaydetti.

DEPREM EVİ İNCELENDİ

Öte yandan yapılan incelemelerde Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürü Mustafa Cevher ve teknik ekibince müdürlük çalışmaları aktarılırken Kocaeli için düşünülen projeler hakkında bilgiler verildi. Ekip ayrıca Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ni de gezdi. Alanya Belediyesi’nden gelen heyete, Deprem eğitimi çalışmaları hakkında detaylı bilgi verilerek Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nde 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi canlı olarak yaşatıldı. Eğitim sonrasında ekibe deprem çantası ve eğitim kitapları verildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım