Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Kaçak hafriyata geçit yok

Tarih: 19 Kasım, 2012
a a a
Kaçak hafriyata geçit yok

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kaçak hafriyat dökümünü önlemek için hava ve karadan denetimler gerçekleştiriyor. Uydudan, havadan ve yerden yapılan denetimlerle 2008 yılından bu yana firma ve şahıslara toplam 15 milyon TL ceza kesildi. Kesilen cezalar nedeniyle her yıl kaçak hafriyat oranında azalma yaşanırken 2012 yılında kaçak hafriyat dökümüne 2 milyon 116 bin 479 Türk Lirası para cezası kesildi.

15 MİLYON PARA CEZASI

Büyükşehir Belediyesi Hafriyat Denetim Şube Müdürlüğü, hafriyat sahalarındaki çalışmaların düzenli yapılıp yapılmadığını ve hafriyat taşımacılığı ile dökümleri ve kazı çalışmalarını etkin bir şekilde denetliyor. Kanun ve yönetmeliklere aykırı olduğu tespit edilen durumlarda ise para cezaları uyguluyor. 2008 yılından bu zamana kadar toplam 15 milyon 691 bin 537 lira para cezası verilirken bunun 2 milyon 116 bin 479 lirası 2012 yılında kesildi.

UYDUDAN KAÇIŞ YOK

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi sorumluluk alanı içerisindeki denetimlerde uydu takip sistemine geçtikten sonra kaçak hafriyat çalışmalarının önüne geçti. Büyükşehir uydu dışında havadan ve karadan da denetim çalışmalarını sürdürüyor.

HAFRİYAT GERİ DÖNÜŞÜYOR

Öte yandan Büyükşehir Belediyesi kontrolünde yapılan hafriyat düküm sahalarında, işe yarayan malzemeler ayrıştırılarak tekrar geri dönüşüme kazandırılıyor. Hafriyat sahalarında geri kullanılabilecek nitelikli malzemeler ayrıştırılarak Büyükşehir Belediyesinin park, bahçe rekreasyon alanlarında, yol ve inşaat dolgu alanlarında ve özel sektör yatırımlarında kullanılabiliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım