Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Büyükşehir projesi Çin’de yarışacak

Tarih: 17 Kasım, 2012
a a a
Büyükşehir projesi Çin'de yarışacak

Deprem konusunda yaptığı çalışmalardan dolayı Çin’e davet edilen Büyükşehir Belediyesi, burada proje yarışmasına katılacak.

Büyükşehir projesi Çin’de yarışacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Çin’in Guangzhou kentinde düzenlenecek olan Guangzhou Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı’na davet edildi. Konferansa katılan Büyükşehir yetkilileri, ‘Çok Geç Olmadan: Deprem İle Yaşamaya Alışmak’ adlı projeyle de burada düzenlenecek olan proje yarışmasına katılacak.

BÜYÜKŞEHİR YETKİLİLERİ ÇALIŞMALARI ANLATACAK

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) ve Dünya Metropoller Birliği (METROPOLİS) tarafından Çin’in Guangzhou kentinde gerçekleştirilen Uluslararası Kentsel Yenilik Konferansı’na Kocaeli Büyükşehir Belediyesi de katıldı. Büyükşehir Belediyesi’nin örnek çalışmalarının da konu edildiği konferansa Büyükşehir yetkilileri de konuşmacı olarak katıldı.

ÇOK GEÇ OLMADAN

Basın yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Şube Müdürlüğü ve İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı Zemin Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Çok Geç Olmadan: Deprem İle Yaşamaya Alışmak’ adlı proje UCLG ve METROPOLİS tarafından büyük ilgi gördü. Bu alanda yapılan çalışmaları anlatmak üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileri Çin’e davet edildi.

GUANGZHOU KONFERANSI

21. yüzyılda hızla değişen toplumsal, ekonomik ve çevresel bağlamın arka planına zıt olarak, Guangzhou Konferansı kamu sektöründe yenilikleri teşvik ederek ve şehirler ve bölgelere başarılarını paylaşmak ve yaymak için dünya çapında bir platform oluşturarak belediye performanslarının gelişimine katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım