Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Uygulamalı deprem eğitimleri başladı

Tarih: 9 Ekim, 2012
a a a
Uygulamalı deprem eğitimleri başladı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Sekapark Kültür Alanı içinde faaliyete açtığı Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ndeki deprem eğitimleri okulların açılmasıyla tekrar başladı.2012-2013 eğitim öğretim döneminde Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’nin ilk konukları Zübeyde Hanım İlkokulu ile Nuh Çimento İlkokulu öğrencileri oldu. Öğrencilere deprem eğitimi verilerek eğitim sonunda ücretsiz olarak ‘Deprem Tedbirleri ve Teknik Bilgiler Kitapçığı’ ile deprem çantalarını oluşturmaları için ‘ilk yardım çantası’ armağan edildi.

DEPREM ÖNCESİ, SIRASI VE SONRASI

İmar ve şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından kurulan Deprem Eğitimi Merkezi’ndeki eğitimlerde depremle ilgili bilgiler verilerek deprem öncesinde, sırasında ve sonrasında neler yapılması gerektiği anlatılıyor. Yapılan sunumun arkasından simülasyon odasında eşyaların (yapısal olmayan tehlikelerin azaltılması - YOTA) nasıl sabitlendiği anlatılıp gerçek deprem hareketiyle de deprem sırasında nasıl davranılması gerektiği uygulatılıyor.

PAZARTESİ HARİÇ HER GÜN

Deprem Eğitim Merkezi’ndeki eğitimler Pazartesi günü hariç haftanın diğer günleri mesai saatleri içerisinde devam ediyor. Okullar, sivil toplum kuruluşları ve kurumlara eğitimler veriliyor. Bilgi ve randevu için (0262) 318 10 00 numaralı telefondan 3974 -3973 dahili numaralar aranabilir.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım