Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

0262 318 18 42

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Planlama Şube Müdürlüğü

Kırşehirli minikler depremi yaşadı

Tarih: 23 Mayıs, 2012
a a a
Kırşehirli minikler depremi yaşadı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Seka alanında hizmete açtığı Sismolojik izleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ne olan ilgi her geçen gün artıyor. İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü tarafından verilen eğitimlere Kocaeli dışından gelen öğrenciler de katılıyor. Kırşehir Kaman Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri de Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ni ziyaret ederek 7,4 Kocaeli Depremi’ni yaşadılar.

DEPREM BİLİNCİNİ ARTIRIYOR

Kaman Anadolu Lisesi öğretmenleri, böyle bir merkezin açılmasının, deprem eğitiminin, simülatör ile canlı olarak depremi yaşamanın büyük bir deprem yaşayan bir il olarak deprem bilincini arttırması yönünde çok önemli olduğunu vurguladı. Bu merkezi hizmete açanlara, tüm personele teşekkürlerini sunarak memnuniyetini dile getirdi.

EĞİTİMLER SÜRECEK

Bu arada Sismolojik İzleme ve Deprem Eğitim Merkezi’ndeki eğitimler okulların açık olduğu süre içinde öğrencilere hizmet vermeye devam edecek. Okulların kapalı olduğu dönemde de isteye sivil toplum kuruluşları ile deprem eğitimleri sürecek.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım