İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

0262 318 22 28

0262 318 22 29

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

Başkan Karaosmanoğlu, bereket duasına katıldı

Tarih: 23 Mart, 2018
a a a

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Başiskele Kullar’da inşa edilen yeni hal binasında geleneksel olarak her hafta Cuma günü sabah namazından sonra yapılan bereket duasına katıldı. Birlikteliğe Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Daire Başkanı Kemal Altunel, Haller Şube Müdürü Ayhan Acar, KOMESKOM Dernek Başkanı Hüseyin Balkaya ve çok sayıda esnaf da katıldı.

ORTAYA KONAN ESER İÇİN TEŞEKKÜR ETTİLER
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin inşa ettiği ve pazarcı esnafına hizmet etmeyi sürdüren yeni sebze- meyve halinin modern yapısıyla devam ettiğini ifade eden KOMESKOM Dernek Başkanı Hüseyin Balkaya, ortaya konan eser için bir kez daha Başkan Karaosmanoğlu’na teşekkür etti. 56 bin metrekare kullanım alanıyla ferah bir mekân olan yeni hal binası, 760 metrekare sosyal tesis alanıyla esnafa hizmet vermesi nedeniyle güzel bir eser kazandırdıklarını vurgulayan Karaosmanoğlu, iki ana yapıdan oluşan sebze ve meyve halinde eski bir kültür olan ahilikteki bereket duasına da katıldı.

“HUZURUMUZU BOZMAK İSTEYENLERE DE FIRSAT VERMESİN”
Sabah namazının ardından hal esnafını tek tek gezen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Bütün esnaflarımıza hayırlı ve bereketli işler diliyorum. Hepimizi bir birimize ve halkımıza hizmet ediyoruz. Hamdolsun bu eserimiz esnafımıza ve kentimize layık oldu. Rabbim hepimize sağlık, sıhhat ve huzur versin. Huzurumuzu bozmak isteyenlere de fırsat vermesin” diyerek sözlerini tamamladı. Birliktelik günün anısına çekilen hatıra fotoğraflarının ardından sona erdi.