İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

0262 318 22 28

0262 318 22 29

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

İZAYDAŞ’tan kamuoyuna duyuru

Tarih: 16 Mayıs, 2014
a a a

İZAYDAŞ’tan yapılan açıklamada 15.05.2014 Çarşamba günü saat 16.30’da atık yakma tesisinde bertaraf edilmek üzere aerosol olarak tanımlanan atıkların bekletildiği stok alanında yangın meydana geldiği ifade edildi.

İZAYDAŞ’ın açıklamasında şu ifadelere yer verildi; Tıraş köpüğü, deodorant, oda kokusu gibi ürünlerden oluşan aerosol atıkların, yakma tesisinde bertarafı için forklift ile yapılan taşıma esnasında, bir tüpün sıkışması sonucu patlaması, diğer aerosol atıkların da patlayarak yanmasına neden olmuştur.

İZAYDAŞ’ın Acil Durum Müdahale Ekiplerinin başarılı müdahalesi ile yangın, 12 dakika içerisinde söndürülmüştür. Daha sonra Kocaeli İtfaiyesi ile birlikte soğutma çalışmaları gerçekleştirilmiştir.

Olay sonucu bu alana yakın nöbetçi kulübesindeki camın kırılmasından oluşan hafif maddi hasar meydana gelirken, acil durum müdahale ekibinden bir çalışanımız dumandan etkilendiği için tedbir amaçlı sağlık ekiplerince tedavi altına alınmıştır. İZAYDAŞ Acil Durum Müdahale Ekiplerinin titiz çalışmalarıyla tesisin çalışmasına etki etmeyen olay sonrası, alan kontrollü şekilde temizlenmiştir.