İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

0262 318 22 28

0262 318 22 29

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

İştirakler Koordinasyon Şube Müdürlüğü

Yeni hal binası hızla ilerliyor

Tarih: 22 Nisan, 2014
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin kente yeni ve modern bir sebze meyve hali kazandırmak amacıyla yapımına başladığı yeni hal binası inşaatı hızla ilerliyor. Şekillenmeye başlayan hal binasında altyapısı tamamlanan alanlarda saha betonları atılıyor.

SAYILI TESİSLERDEN OLACAK

Başiskele-Kullar’da yapımı süren ve günün ihtiyaçlarına göre dizayn edilen modern hal binasının fiziki ve işlevsel özellikleriyle ön plana çıkması bekleniyor. 56 bin metrekare kullanım alanıyla rahat bir mekan sunan yeni hal binası her bakımdan modern bir yapı görünümüne kavuşacak. Hal binası, özellikleri bakımından Türkiye’nin sayılı tesisleri arasında yer alacak.

ŞOFÖRLERE SOSYAL TESİS

Sebze-meyve bölümü ve idari kısım olmak üzere iki ana yapıdan oluşacak hal binasında çalışmalar hızla sürüyor. Dükkan bölümleri ayrılan binada sıva ve tesisat işleri tamamlandı. Yeni hal binasının yapım özelikleri eski hal binasının eksik yanları göz önünde bulundurularak oluşturuldu. Projede Türkiye’nin çeşitli illerinden hale sebze meyve getirecek olan şoförler için sosyal tesis de var. Sosyal tesis yemek ve dinlenme imkanı sağlayacak.

SAHA BETONLARI ATILIYOR

13 bin metrekare kullanım alanına sahip yeni hal binasında 100 metrekare büyüklüğünde 62 adet dükkan yer alacak. Binada hal çalışanları için sosyal tesis bulunacak. Geniş alanıyla park sorununu ortadan kaldıracak olan modern hal binası her türlü ihtiyaç düşünülerek tasarlandı. Tesiste 700 metrekare yönetim binası ve 760 metrekare sosyal tesis alanı bulunacak. Çalışmaların aralıksız devam ettiği binanın iç mekanlarında şap ve ızgara imalatları yapılıyor. İç mekan kepenkleri yapımı da devam ediyor. Saha betonlarına başlanan tesiste alt yapı çalışmaları tamamlanan yerlerde saha betona hazırlanıyor.