İnsan Kaynakları Şube Müdürlüğü

0262 318 12 10

0262 318 12 38

neclacavdar@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir ailesi iftarda buluştu

Tarih: 30 Mayıs, 2018
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personeli, Ramazan ayı nedeniyle düzenlenen geniş katılımlı iftarda bir araya geldi. Uluslararası Fuar Merkezi’nde yapılan iftar programı tasavvuf müziği dinletisi ve Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Büyük salonda kurulan masalarda gerçekleşen iftarda Büyükşehir personeli kaynaşma imkânı da buldu. İftardan önce personele hitap eden başkan Karaosmanoğlu; “Biz birlikte büyük işler başardık, tüm personelimiz bizim için aynı değerdedir” ifadelerini kullandı.

PERSONELİN YOĞUN KATILIMI
İftar programına Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun yanı sıra Başkan Vekili Zekeriya Özak, Genel Sekreter İlhan Bayram, Genel Sekreter Yardımcıları Gökmen Mengüç, Doğan Erol, Mustafa Altay, Ali Yeşildal, Başkan Danışmanları Ömer Polat, Nermin Tol, Ulaşım Park AŞ. Genel Müdürü Yasin Özlü, Antikkapı AŞ. Genel Müdürü İslam Yücel, İZAYDAŞ Genel Müdürü Muhammet Saraç, daire başkanları, şube müdürleri ve büyükşehir personeli katıldı.

ANTİKKAPI 200 PERSONELLE ÇALIŞTI
İftar öncesinde personele hitap eden Başkan Karaosmanoğlu, oruçların açılmasının ardından da çalışanlarla bir araya geldi. Antikkapı Restaurant ise gün boyu süren hazırlıkların ardından misafirlerini en güzel şekilde iftarda ağırladı. Binlerce kişinin katılımıyla yapılan iftarda 200 kişilik personelle çalışan Antikkapı, menüde hurma, zeytin, su, ayran, çorba, kavurma, pilav, salata ve tatlı ikram etti.

BİRLİKTE BÜYÜK İŞLER BAŞARDIK
Büyükşehir Belediyesi personelinin bir araya geldiği iftar programında “Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak Kocaeli’nin en büyük ailesiyiz” diyerek sözlerine başlayan Başkan Karaosmanoğlu; Bordrolu olarak şirketlerimizle birlikte 9 bin çalışanımız var. Aileleriyle birlikte 40-50 bin nüfuslu hizmet ailesiyiz. Anadolu’nun pek çok şehrinden daha fazla nüfusumuz var. Şükürler olsun ki bugüne kadar yoluyla, suyuyla, camisiyle fırınıyla, yaylasıyla Kocaeli’mizin her köşesine hizmet elimizin dokunmadığı köşe bucak yok. O eski, kokan sahillerinde asla oturulamayan, çay içilemeyen, spor ve piknik yapılamayan, dinlenilemeyen bir Kocaeli yok. Teremiz pırıl pırıl sahillerimiz var. İzmit körfezini tertemiz bir hale getirdik. Köylerimiz Avrupa’nın köylerinden daha güzel olacak dedik. Şükürler olsun ki suyu olmayan, yolu olmayan, çocuk parkı olmayan köyümüz yok” ifadelerini kullandı.

“BÜYÜK BİR HİZMET ORDUSUYUZ”
“Büyükşehir Belediyesi olarak yapılan hizmetlerin hepsini bir ekip ruhuyla yapıyoruz” diyen Başkan Karaosmanoğlu “Biz çaycımızla, temizlikçimizle, teknisyenimizle, mühendisimizle, operatörümüzle, şoförümüzle, memurumuzla hepsiyle büyük bir aileyiz. Bu ailenin her ferdi bizim için aynı kıymettedir. Yaptığımız işi en güzel şekilde yapacağız. Hangi işi yapıyorsak en güzelini, en kalitelisini yapacağız. Bunu başardığımız zaman, işimizi hakkıyla yaptığımız zaman, evlerimize helal lokma götürürüz. Bu kentin her geçen gün daha sağlıklı daha yaşanabilir bir kent olması için el birliğiyle çalışıyoruz. Birlikte güzel işler yaptık, daha güzelini de birlikte başaracağız. Görevinizi en güzel şekilde icra ettiğinizden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür diyorum. Hayırlı iftarlar diliyorum.” ifadelerini kullandı.