İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı

0262 318 18 00

0262 318 18 01

osmangunler@kocaeli.bel.tr

Genel Sekreter Bayram, “Canla başla çalışıyoruz”

Tarih: 14 Mart, 2018
a a a
Genel Sekreter Bayram, “Canla başla çalışıyoruz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nda görev yapan personelle bir araya geldi. Genel Sekreter Bayram’ın yanı sıra toplantıda Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Osman Günler, şube müdürleri ve çalışanlar katıldı. Haftanın bir günü farklı daire başkanlıklarının çalışanlarıyla bir araya gelen Genel Sekreter İlhan Bayram, son toplantısını, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı’nda yaptı.

HİZMETLERİNİZ KENTİN GELECEĞİNİ ETKİLİYOR
İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı personelinin yaptığı işlerin önemine değinen Genel Sekreter İlhan Bayram, “Kaleminizle çizdiğiniz her bir çizginin bu kentin geleceğini doğrudan etkiliyor. Bu nedenle yaptığınız iş çok önemli. Kocaeli fiziki anlamda zor bir şehir. Bu nedenle de zor projeler çiziliyor. Şehrimize sürekli alt yapıda da, üst yapıda da bir şeyler katmaya çalışıyoruz. Fiziki anlamda şehircilik anlamında yapılması gereken ne varsa ekiplerimiz buna göre çalışmalar yapıyor” dedi.

ESKİ YAPILARI ELDEN GEÇİRECEĞİZ
Depremle ilgili birçok tedbir olduğunu, çalışmaların devam ettiğini belirten Genel Sekreter Bayram, "1999 Gölcük depreminde binlerce canımız, çarpık kentleşme, imar dışı yapılaşma ve sağlıksız yapılar nedeniyle hayatlarını kaybetti. O günden bugüne çok aşama kaydettik. Bugün yapılan tüm binalarımız depreme dayanıklı ve denetimler eşliğinde yapılıyor. Ama hala eski binalarda mevcut bunları da, kentsel dönüşüm altında depreme dayanıklı yapılar haline getirmemiz gerekiyor. Bu konuda hükümetimiz büyük çaba sarf ediyor” dedi.

TARİHİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ
“Beş Divanlı Rıza Bey Konağı başta olmak üzere Ereğli’deki tarihi konaklar, Portakal Hafız Konağı’nı aslına uygun olarak yeniden inşa ediyoruz.” İfadelerini kullanan Genel Sekreter Bayram” Yeni şehircilik planlarımızda tarihi dokularımızı da koruyarak bu eserleri yeni nesillere ulaştırıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak kısacası eskiye de yeniye de sahip çıkıyoruz” dedi. Özellikle büyük şehirlerde yaşanan ön büyük sorunların başında da harfiyat döküm sahalarının geldiğini belirten Bayram” Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığımız hızla gelişen Kocaeli ili genelinde, inşaat, alt yapı ve üst yapı yakım çalışmalarında çıkan malzemeleri, kanun ve yönetmelikler çerçevesinde doğal yapısı bozulmuş sahalara döktürüyor. Bu sahaların projelendirme ve izin süreçlerin ardından hafriyat toprağı ile bu sahaları doldurarak, halkın dinlenip eğleneceği yeşil alanlara dönüştürüyoruz. Bu çalışmalarımızla Kocaeli genelindeki birçok yerleşim yerinde, yeni yeşil alanları halkımızın hizmetine sunuyoruz” dedi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım