Zabıta Şube Müdürlüğü

0262 318 15 07

0262 318 15 08

faruktari@kocaeli.bel.tr

72 yaşındaki Atalay Amca Zabıta ekiplerini saatlerce peşinde koşturdu

Tarih: 2 Nisan, 2020
a a a
72 yaşındaki Atalay Amca Zabıta ekiplerini saatlerce peşinde koşturdu

Kocaeli’de koronavirüs (Covid-19) salgınının yayılmaması için her lokasyonu dezenfekte eden ve diğer birçok alanda çalışma gerçekleştiren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 65 yaş üstü vatandaşların evlerinde kalması için saha çalışmalarını sürdürüyor. Vatandaşlardan gelen ihbar ve İzmit ilçesinde yapılan saha çalışmasında belirlenen Atalay Kötek ismindeki 72 yaşında ve parklarda yaşayan vatandaş, Büyükşehir Zabıta ekiplerinin koronavirüsten korunması için Büyükşehir Barınma Evi’ne götürülmek istendi. Covid-19’un ne olduğunu ve dışarıda kaldığı sürece hem kendisinin hem de toplumun zarar göreceğini anlatan Zabıta ekiplerinin tüm çabalarına rağmen Barınma Evine gitmek istemedi. Saatlerce ekipleri peşinden koşturan Atalay Amca sonunda ikna oldu, Barınma Evi’ne götürülmeyi kabul etti.

SAATLERCE UĞRAŞTIRDI AMA SONUNDA BARINMA EVİNE GİTTİ
İzmit ilçesinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta ekipleri tarafından Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nda bulunan Atalay Amca’ya, her türlü ihtiyacının karşılanacağı, tüm sağlık kontrollerinin yapılacağı ve virüs tehdidi bitene kadar Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin misafiri olacağı anlatıldı. Büyükşehir ekiplerinin saatlerce peşinde koşup dil dökmesine rağmen 72 yaşındaki Atalay Amca, hiçbir yardımı kabul etmedi. Çaresiz kalan ekipler, daha da ısrarlı bir şekilde konuşsa da Atalay Amca’nın inadını bir türlü kıramadı. Ekipler Barınma Evi’ne gitmesi gerektiğini sabırla ve düzgün bir şekilde anlatmaya devam etti. Sabah saat 09.00’dan 12.30’a kadar ekiplerin çabası sonunda Atalay Amca, Barınma Evi’ne gitmeyi kabul etti.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım