Güvenlik Şube Müdürlüğü

0262 318 15 12

0262 318 37 04

erhankaya@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir zabıta ve denetim ekipleri hazır kıta

Tarih: 14 Haziran, 2017
a a a
Büyükşehir zabıta ve denetim ekipleri hazır kıta

İzmit’te şehir içi trafiğinde yapılan yeni düzenlemelerin hayata geçmesiyle birlikte, vatandaşların trafikte sorun yaşamamaları için Büyükşehir ekipleri görev başında. Yaya, motorize ve taşıt olmak üzere 68 kişilik Büyükşehir ekipleri, vatandaşların mağdur olmamaları için gün hizmet veriyor.

TRAFİK EKİPLERİ DE GÖREV BAŞINDA

Araç sürücüleri ve yayaların yeni trafik düzenine kolay adapte olabilmesi için Büyükşehir Belediyesi’nin Trafik Zabıta ve Ulaşım denetim ekipleri iş başında. Trafikteki düzenlemeler ile ilgili vatandaşların sorun yaşamaması için bilgilendirme levhaları ve yönlendirme afişleri de gerekli yerlere konuldu.

68 KİŞİLİK EKİP

Zabıta ekipleri araç sürücülerini yönlendirerek trafikte herhangi bir sorun yaşanmasının önüne geçiyor. İzmit şehir içindeki Leyla Atakan, Cumhuriyet, Hürriyet, Cengiz Topel ve İnönü caddelerinde Zabıta Dairesi Başkanlığından 3 zabıta komiseri, 3 zabıta amiri, 30 yaya devriye, 7 adet çekici araçta 14 zabıta, 13 motorize ekip, 5 zabıta ekip otosunda 5 zabıta memuru ile toplam 68 kişilik ekiple görev yapıyor.

DENETİM EKİPLERİ VATANDAŞI YÖNLENDİRİYOR

Trafik zabıta ekipleri, düzenlemenin yapıldığı güzergâhlarda araç sürücülerini yönlendirmeye ve yardımcı olmaya devam ediyor. Şehir içinde toplu taşıma araçları ile seyahat edecek vatandaşların da değişen güzergâhlar sebebiyle mağdur olmamaları için vatandaşlar doğru duraklara yönlendiriyor. Toplu taşıma denetim görevlileri, güzergâhları değişen otobüs duraklarına yolcuları yönlendirerek, seyahat konusunda aksaklık yaşamamaları için hazırda bekliyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım