Güvenlik Şube Müdürlüğü

0262 318 15 12

0262 318 37 04

erhankaya@kocaeli.bel.tr

Sokaklarda dilenenleri ilgili kurumlara yönlendirin

Tarih: 22 Kasım, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, n ihtiyaç sahibi olmayan ve dilenciliği meslek edinen kişilere karşı vatandaşlara bilgilendirmelerde bulunuyor. Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı ekipleri, İzmit Kaymakamlığı’nca yapılan toplantıda alınan karar gereğince vatandaşlara broşür dağıtıyor. Broşürlerde “Dilencilere yardım etmek istiyorsanız, para vermek yerine ilgili kuruluşlara yönlendirebilirsiniz” gibi bilgiler bulunuyor.

VATANDAŞLARIN HUZURU İÇİN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri kendi sorumluluk alanlarında vatandaşların huzur ve refahı için 7 gün 24 saat görev yapıyor. Bu kapsamda dilenciliği meslek edinenlere yönelik ana arterler, sokaklar ve yürüyüş yollarında görev yapan Büyükşehir ekipleri, gerekli önlemleri de alıyor. 2016 yılında bu tarz dilencilere yönelik 96 dilenciye Kabahatler Kanunu’na göre ceza kesen ekipler, ayrıca dilenen küçük yaştaki çocukları Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim ediyor.

EL BROŞÜRLERİ DAĞITILDI

Büyükşehir Zabıta ekipleri, duygu sömürüsü yaparak halkı kandırmaya çalışan, ihtiyaç sahibi olmayan ve kendine bu işi meslek edinen dilencilere karşı vatandaşlara bilgilendirici el broşürleri dağıttı. Ekipler bu tarz kişilere yapılan yardımların dilendiriciliği artırdığını ve ihtiyaç sahiplerinin bu yardımlardan mahrum kalabildiğini aktardı.

KURUMLAR YARDIM YAPIYOR

Büyükşehir ekipleri dilencilik yapan Suriyeli mülteciler ve mağdur durumda olan Kocaeli’deki dilencilere İl Sosyal Hizmetler Müdürlükleri ve KBB Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce başvurmaları halinde gerekli yardımların yapıldığı bilgisini verdi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım