Güvenlik Şube Müdürlüğü

0262 318 15 12

0262 318 37 04

erhankaya@kocaeli.bel.tr

Fuardaki işyerleri denetlendi

Tarih: 26 Haziran, 2015
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Fuar alanı içinde faaliyet gösteren işyerlerini denetledi. Vatandaşların özellikle iftarlarını açtıktan sonra faydalandıkları işyerlerini denetleyen ekipler, güvenli ve sağlıklı gıdaya ulaşma noktasında incelemelerde bulundu.

SAĞLIKLI GIDAYA ULAŞMAK İÇİN

Vatandaşların gönül rahatlığı ile yemek yemesi, alışveriş yapması için denetim çalışmaları kent genelinde sürdürülüyor. Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı Gıda Kontrol Şube Müdürlüğü, Zabıta Daire Başkanlığı İhtisas Zabıta Şube Müdürlüğü ile Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Ruhsat ve Denetim Şube Müdürlüğü’nce ortaklaşa oluşturulan ekipler, Kocaeli Fuar alanındaki işyerlerini de denetliyor.

SON TÜKETİM TARİHLERİ

İşyeri sahiplerinin mal alımı sırasında aldıkları ürünün üretim ve son tüketim tarihlerini mutlaka kontrol etmeleri gerektiğini belirten yetkililer, işyerlerinde satış için sergilenen gıda maddelerinin son tüketim tarihlerinin periyodik olarak kontrol edilmesi konusuna dikkat çekiyor.

BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI

Sağlıklı, hijyenik ve güvenilir gıda hizmeti vermek konusunda gıda işletmeleri, işyeri sahipleri ve çalışanları ile tüketicileri bilinçlendiren denetim ekipleri, farkındalık yaratma konusunda bilgilendirmelerde bulunuyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım