Güvenlik Şube Müdürlüğü

0262 318 15 12

0262 318 37 04

erhankaya@kocaeli.bel.tr

Fiyat etiketlerine dikkat

Tarih: 13 Mart, 2015
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tüketicilerin mağdur olmamaları için alışveriş merkezlerindeki işyerlerinde fiyat etiketi denetimi yaptı. Denetimler Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı Tüketici Hakları Zabıta Amirliği denetim ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

9 ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE DENETİM YAPILDI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Kocaeli genelinde bulunan alışveriş merkezlerine yönelik denetimler kapsamında 9 adet alışveriş merkezi kontrol edildi. Alışveriş merkezlerinde bulunan 432 iş yerinde fiyat etiketi denetimi yapan ekipler fiyat etiketlerinin kolayca okunabilmesi, yanıltıcı olmaması, üretim yeri gibi ayrıcı özelliklerinin bulunması gibi hususları kontrol ederek, işyeri yetkililerini 6502 Sayılı Tüketicinin Korunması Kanunu hakkında bilgilendirdi.

ŞİKÂYET İÇİN MUTLAKA ARAYINIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekipler yaptıkları denetimden sonra vatandaşlara alışverişlerinde mutlaka fiş almaları gerektiğini, üretim izinsiz ve ambalajsız ürünleri tercih etmemeleri ve raf fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunmaması gerektiği konusunda uyarıldı. Vatandaşların şüpheli bir durumla karşılaşmaları halinde şikayetlerini 0262 325 86 25, Alo Zabıta 153 veya İlçe Belediyelerin Zabıta Müdürlükleri ile irtibata geçip şikayetlerini iletmeleri gerektiği bildirildi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım