Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Ülkeme ilk olimpiyat madalyasını getirmek istiyorum

Tarih: 24 Şubat, 2019
a a a
Ülkeme ilk olimpiyat madalyasını getirmek istiyorum

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un ve milli takımın başarılı atıcısı Nedim Tolga Tuncer, olimpiyatlar için hazırlıklarını sürdürüyor. 2019 yılında yapılacak kota mücadelelerinde başarılı sonuç alıp 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda mücadele etmek isteyen Tuncer’in hedefi, Türkiye’ye olimpiyat madalyası kazandırmak.

BABAMIN DESTEĞİ İLE ATICILIĞA ADIM ATTIM

Atıcılığa ilk olarak 14 yıl önce babasının desteği ile başladığı ifade eden Milli Atıcı Tuncer; “İlk başladığım yıllarda bu seviyelere kadar gelebileceğimi tahmin etmiyordum. Atıcılığa hobi amaçlı başladım. Sonrasında bazı yarışmalara katıldım, yarışmalarda elde ettiğim başarılar ile milli takıma seçildim. Şimdilerde ise hedefim daha büyük” ifadesini kullandı.

KAĞITSPOR BİZE HER ALANDA DESTEK OLUYOR

4 yıldır Kağıtspor kulübünün sporcusu olarak atıcılığa devam ettiğini belirten Tuncer; “Birçok konuda sıkıntı çektiğimiz zamanlarda Kağıtspor bize destek verdi. Kağıtspor ailesinin bir üyesi olmak benim için çok önemli. Şu an bulunduğumuz süreçte önemli bir takvim bizleri bekliyor. Murat İlbilgi ile beraber iki Kağıtsporlu, Büyük Erkekler Trap Türkiye sıralamasında zirvede yer alıyoruz. Önümüzdeki günlerde 2020 Tokyo Olimpiyatları için kota mücadeleleri başlıyor. Bunun için haftada 6 gün hocamızın eşliğinde antrenman yapıyoruz. Atış antrenmanları dışında kondisyon ve denge çalışmalarımız oluyor” dedi.

HEDEFİM OLİMPİYAT MADALYASI ALMAK

Hedefinin olimpiyatlara katılmak olduğunu belirten Tuncer; “Her sporcunun hayalidir olimpiyatlara katılmak. Ben de olimpiyatlara katılabilirsem öncelikli hedefim madalya alıp, ülkeme atıcılık branşında ilk madalyayı kazandırabilmek. Tabi her zaman altın madalya için mücadele edeceğim. Bu hayalim için olimpiyat kota mücadeleleri önümüzdeki ay Meksika’da düzenlenecek. İnşallah orada önemli bir derece alıp bu yolda önemli bir başarı elde etmek. Onun arkasından Birleşik Arap Emirlikleri’nde bir kota mücadelesi var. İnşallah hepsinden iyi dereceler elde edip, olimpiyatlara gideceğiz” dedi.

TOLGA OLİMPİYAT MADALYASINA EN YAKIN ADAY

Hazırlık süreci hakkında açıklamalarda bulunan Kağıtsporun ve milli takımın başarılı hocası Ali Emre Güray; “Sezona Kahramanmaraş’ta bir prova yarışmasıyla başladık. Tolga burada sezon başı olmasına rağmen çok iyi bir skor çıkardı. Önümüzdeki günlerde Mersin’de bir prova yarışması var. Oraya da katılacağız ve ardından Meksika’da kota maçlarına gideceğiz. Tolga oldukça güçlü ve yetenekli bir sporcu. Her sporcunun olduğu gibi onun da eksikleri var. Bunlar üzerinde antrenmanlarımızı gerçekleştiriyoruz. İnanıyorum ki Tolga, olimpiyat madalyasına en yakın aday” ifadesini kullandı.

KOCAELİ OLİMPİYAT MADALYASINI GETİRECEĞİZ

Çalışmalara haftanın 6 günü devan ettiklerini belirten Güray; “Hedefimiz Türkiye atıcılık tarihindeki ilk olimpiyat madalyasını Kocaeli’ne getirmek. Tolga olimpiyat madalyası için çok güçlü bir aday ben inanıyorum ki bunu başaracağız. Kota için ve kota alırsak olimpiyat mücadeleleri için planlarımızı yaptık. Şu an her şey planlığımız gibi gidiyor” dedi.

TUNCER’İN BAŞARILARI

2020 Tokyo Olimpiyatlarına hazırlanan Nedim Tolga Tuncer, Büyükler Avrupa şampiyonası 2018 Avusturya finalinde 6. oldu. Büyükler Dünya şampiyonası 2018 Kore şampiyonası Büyükler Dünya Kupasında 5.’liği Akdeniz oyunları İspanya Avrupa şampiyonası finalinde 6.’lığı, Büyükler Türkiye 2.‘liği ve Büyükler Türkiye 3.’lüğü bulunuyor.