Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Spor Okullarından ‘’Baba Oğul Kampı’’

Tarih: 14 Şubat, 2019
a a a
Spor Okullarından ‘'Baba Oğul Kampı''

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi bünyesinde sporu tabana yayma amacıyla hizmet veren ücretsiz spor okulları, öğrencilerine yönelik baba-oğul kampı düzenledi. Kent yaşamının durağanlığından çıkan çocuklar hafta sonunu babalarıyla doğanın eşliğinde sportif etkinlikler yaparak geçirirken mutlulukları yüzlerine yansıdı.

BİRBİRİNDEN FAYDALI ETKİNLİKLER
Diriliş Gençlik Kapmlarında üç gün süren Baba-Oğul kampında birbirinden faydalı birçok etkinlik düzenlendi. 120 oğul ve baba kampta; doğa yürüyüşü, matrak, okçuluk ve satranç gibi etkinliklerinin yanında hava koşullarının da etkisiyle, kardan adam yapma ve kartopu oynama gibi kaynaşmayı pekiştirecek etkinlikler de yaptı.

TELEVİZYON TABLET VE BİLGİSAYAR YOK
Kampta televizyon, tablet ve bilgisayar gibi teknolojik aletlerinin bulunmaması babalar ve oğulları için büyük bir fırsata döndü. Çocuklar okul zamanı yoğun ders programından, babalar ise iş temposundan sıyrılarak 3 gün boyunca baş başa kalıp beraber vakit geçirildiler.

MUTLU BABALAR
Babalar ile oğullarını kaynaştırma amacıyla düzenlenen baba-oğul kampında babaların mutluluğu göze çarptı. Kent yorgunluğunu atıp, oradaki kargaşadan kurtulduklarına dikkat çeken babalar etkinliğin ilerleyen zamanlarda devam etmesini ifade etti.