Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Karaosmanoğlu Yuvacıkspor’u ziyaret etti

Tarih: 21 Ocak, 2019
a a a
Karaosmanoğlu Yuvacıkspor'u ziyaret etti

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, amatör süper lige namağlup çıkarak şampiyonluğunu ilan eden Yuvacıkspor’a konuk oldu. Amatör branşlarının çok değerli olduğunu ziyarette bir kez daha ifade eden Başkan Karaosmanoğlu, “Sportif başarıların yanı sıra gençliğe vakfedilen yaşamların da değerini bilmek hepimizin görevidir. Amatör sporların da her dalında hayatlarına gençliğine adamış nice güzel gönüllü insanlara sizin huzurunuzda teşekkür ediyorum Yuvacıkspor’un dyakaladığı bu başarı nedeniyle sporcularından yöneticilerine kadar herkesi yürekten kutluyorum” dedi.

“EĞİTİM ÇALIŞMALARIMIZI ÇOK ÖNEMSİYORUZ”
1968 yılında kurulan ve kurulduğu yıldan buyana 51 yıl aralıksız amatör liglerde mücadele eden Yuvacıkspor, atletizmde süper ligde mücadele ettiği bilgisini de alan Başkan Karaosmanoğlu, Karate ve Tekvando dallarında gençlere hizmet eidildiği bilgisini de aldı. Amatör sporun fedakârlık gerektirdiğini, bir mücadele içerisinde gelecek nesillerin donanımlı yetişmesine vesile olduğunu da söyleyen Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir Belediyesi olarak altyapıdan üstyapıya her alanda projeler üreterek kent geneline hizmet ediyoruz. Ancak spor ve gençlik hizmetlerle birlikte eğitim çalışmalarımızı da çok önemsiyoruz” ifadelerini sarf etti.

“GENÇ FUTBOLCULARIMIZI TEBRİK EDİYORUM”
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi, Yuvacık Spor Kulübü Başkanı Abdulkadir Karaosmanoğlu ve yönetiminin yanı sıra Antrenör Fatih Kurtoğlu’nun da hazır bulunduğu birliktelikte açıklamalarını sürdüren Başkan Karaosmanoğlu, “Azim ve kararlılıkla çalışan, gayret ederek başarıya disiplinli bir şekilde koşan genç futbolcularımızı tebrik ediyorum. Gelecek sezonda gönüllerindeki arzu ettikleri başarıya da ulaşırlar” diyerek sözlerini tamamladı. Ziyaret çekilen hatıra fotoğrafının ardından tamamladı.