Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

“Akademi Lise’nin üniversite başarısı ile gurur duyuyoruz”

Tarih: 24 Eylül, 2017
a a a
“Akademi Lise'nin üniversite başarısı ile gurur duyuyoruz”

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri İlhan Bayram, yeni eğitim dönemi öncesinde Akademi Lise eğitmenleriyle bir araya geldi. Akademi Lise’nin bu yılki üniversite sınavındaki başarısının kendilerini gururlandırdığını kaydeden Genel Sekreter Bayram, ücretsiz eğitim veren Akademi Lise’nin bundan sonra da eğitime katkısının süreceğini kaydetti.

AKADEMİ LİSE İLE İLGİLİ BİLGİ ALDI

İzmit Akademi Lise’de gerçekleşen toplantıya, Genel Sekreter Bayram’ın yanı sıra, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Akademi Lise yöneticileri ve eğitmenleri katıldı. Toplantı öncesinde Genel Sekreter İlhan Bayram’a Akademi Lise ile ilgili bir brifing verildi.

ÜNİVERSİTE BAŞARISI GURUR YAŞATTI

Brifingin ardından Akademi Lise eğitmenlerine yönelik bir konuşma yapan Genel Sekreter Bayram, Akademi Lise’nin bu yılki üniversite sınavında gösterdiği başarıyı kutladı. Sınava Akademi Lise’de hazırlanan 307 öğrencinin Türkiye’nin en önemli üniversitelerine girmeyi başardığını kaydeden Bayram, “Gençlerimiz arasında Boğaziçi Üniversitesi’ni öğrencimiz oldu. Bu başarılar bizlere gurur yaşattı. Başarı oranın yüzde 83 olması ve burada eğitim alan gençlerimizin en önemli üniversitelere yerleşmesinden dolayı son derece mutluyuz” şeklinde konuştu.

MEDENİYETİMİZİN KODLARINA GERİ DÖNMEK ZORUNDAYIZ

Genel Sekreter Bayram, Akademi Lise’nin sadece ders odaklı bir eğitim anlayışına sahip olmadığını, burada verilen Değerler Eğitimi’nin de özellikle yeni neslin şekillenmesinde büyük rol oynadığını kaydetti. Konuşmasında, “Medeniyetimizin kodlarına geri dönmek zorundayız” diyen Genel Sekreter Bayram, “Akademi Lise ve Bilgievlerimizde, çocuklarımıza ve gençlerimize değerler eğitimini en iyi şekliyle aktarıyoruz. İstiyoruz ki, gençlerimiz yolda yürürken birbirine selam versinler, birbirlerine hakkını hukukunu gözetsinler. Çalışırken, üretmeyi bilsinler. Böylelikle huzurlu bir toplum oluruz. O zaman, yaptığımız yolun, getirdiğimiz suyun bir anlamı olur. Birbirine güvenen insanlar olur” dedi.

FARKLILIKLARDAN DOĞRULAR ÇIKACAK

Bu kapsamda Akademi Lise eğitmenlerinden çok şey beklediklerini belirten Genel Sekreter Bayram, “Gençlere tartışma, konuşabilme kavramlarını öğretin. “Farklılıklarımız olacak ve buradan doğrular çıkacak. Bunu da yine değerler eğitimi ile vereceğiz” diye konuştu. Bayram konuşmasının sonunda Akademi Lise’nin başarısında emeği olan Akademi Lise eğitmenlerine de teşekkür ederek, yeni eğitim döneminin hayırlı olmasını diledi.