Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kağıtspor Manevi değerlerini unutmuyor

Tarih: 10 Mayıs, 2017
a a a
Kağıtspor Manevi değerlerini unutmuyor

Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda Ay Yıldızlı bayrağımızı gururla taşıyan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü sporcuları, milli değerlerine de önem veriyor. Çanakkale Savaşı’nın geçtiği Gelibolu Yarımadası’nı görme fırsatı bulamamış tüm branşlardaki sporcular için ücretsiz gezi düzenledi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü tarafından organize edilen Çanakkale Şehitliği gezilerine sporcular, antrenörler ve veliler tarafından yoğun ilgi oldu. Düzenlenen gezilere tüm branşlardaki sporcular katıldı. Bir aydır her hafta sonu yapılan gezilere yaklaşık bin sporcu katıldı. Kulüp sporcuları Çanakkale şehitliklerini, rehber eşliğinde gezerek, savaşın günümüze kadar ulaşan izlerini yerinde gözledi.

Kulüp Başkanı Dr. Ali Yeşildal, “Tarihimizde önemli bir yeri olan Çanakkale’nin gençlerimiz tarafından yerinde görülmesi, öğrenilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılmasını çok önemsiyoruz” dedi. Ziyaret esnasında söz alan sporcular ise Çanakkale Deniz Savaşı’nın yaşandığı yerleri ve şehitliği gezip, manevi atmosferden çok etkilendiklerini söyledi. Sporcular, kendilerine bu imkânı sunan Kulüplerine teşekkür ettiler.