Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Bilgievleri’ndeki münazaranın galibi Mimar Sinan Bilgievi

Tarih: 21 Nisan, 2017
a a a
Bilgievleri'ndeki münazaranın galibi Mimar Sinan Bilgievi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Bilgievi öğrencileri arasında düzenlenen “Köyde mi yoksa şehirde mi yaşayan çocuk daha mutlu” konulu münazaranın galibi Mimar Sinan Bilgievi oldu. Finalde Sezai Karakoç Bilgievi ile karşı karşıya gelen Mimar Sinan Bilgievi öğrencileri oldukça çekişmeli münazaranın sonunda 1153 puan alarak birinci oldu.

BİLGİ VE VELİLER İZLEDİ

Bilgievleri arasında düzenlenen münazaranın finali Bilim Merkezi Gösteri Sahnesi’nde gerçekleştirildi. Bilgievi öğrencilerinin yoğun ilgi gösterdiği final münazarasını, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, Gençlik Hizmetleri Şube Müdürü Eyüp Ensar Demir, Bilgievi eğitmenleri ve aileleri ilgiyle izledi.

ÇOCUK KÖY DE Mİ ŞEHİRDE Mİ MUTLU?

Final mücadelesi ilk anlarından itibaren oldukça zevkli dakikalara sahne oldu. Münazarada “Çocuk köyde daha mutlu” tezini Mimar Sinan Bilgievi öğrencileri, “Çocuk şehirde daha mutlu” anti tezini ise Sezai Karakoç Bilgievi öğrencileri savundu.

PUANLAMA NASIL YAPILDI?

Öğrenciler, jüri tarafından Türkçeyi iyi kullanma, vurgu, tonlama, konuya hâkimiyet, zamanı iyi kullanma, vücut dili ve ikna kabiliyeti başlıklarında puanlamaya tabi tutuldu.

CİDDİYET VE NEZAKETLERİYLE DİKKAT ÇEKTİLER

Münazaranın başından itibaren öğrencilerin rakiplerine yönelik nezaketi ise dikkat çekti. Tartışma kültürüne sahip olduklarını gözler önüne seren öğrenciler, bu tavırlarıyla büyüklerine adeta örnek oldu. Öğrencilerin savundukları tez konularına son derece iyi çalıştıkları ve ciddiyetleri ise münazarayı izleyenler tarafından tam not aldı.

KÖYDE YAŞAYAN ÇOCUK DAHA MUTLU

Yaklaşık bir saat süren final mücadelesinin ardından jüri tarafından değerlendirme yapıldı. Yapılan değerlendirme sonucunda münazaranın finalini “Çocuk köyde daha mutlu” tezini savunan Mimar Sinan Bilgievi öğrencileri, 1553 puanla kazandı. Sezai Karakoç Bilgievi ise 1526 puanla ikinci oldu.

BİZ DE BÖYLE BİR GENÇLİKLE MUTLUYUZ

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Ali Bilgi, sonuçların açıklanmasıyla birlikte sahneye gelerek öğrencileri kutladı. Öğrencilerin gösterdiği performansı tebrik eden Bilgi, “Sizlerin sayesinde bugün bir köye bir kente gittik. Hangisinde daha mutlu olunacağı konusunda fikirlerinizi dinledik. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve bizler ise, sizin gibi bir gençlikle mutluyuz” şeklinde konuştu. Bilgi, münazaraya katılan öğrencilerin yanı sıra, onları yetiştiren Bilgievi eğitmenlerine ve ailelerine de teşekkür etti.