Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kocaeli Dünya Kupası heyecanı başlıyor

Tarih: 15 Nisan, 2017
a a a
Kocaeli Dünya Kupası heyecanı başlıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler için kardeşlik ve dostluğun pekişmesine yönelik birbirinden önemli organizasyonlar düzenlemeye devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi, uluslararası öğrencilerin katılacağı ve ilkini geçen yıl düzenlediği Dünya Kupası organizasyonunun bu yıl ikincisini gerçekleştirecek. Geçen yıl büyük ilgi gören Dünya Kupası’na bu yıl Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 16 ülke katılacak.

17 NİSAN PAZARTESİ GÜNÜ BAŞLAYACAK

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından organize edilecek Dünya Kupası, 17 Nisan Pazartesi günü başlayacak. Final maçı ise 28 Nisan Cuma günü oynanacak. Maçlar Doğu Kışla Spor Kompleksinde yapılacak. Final maçının ardından 1, 2 ve 3. olan takımlara kupa ve madalyaları düzenlenecek törenle verilecek.

16 ÜLKEDEN 160 ÖĞRENCİ KATILACAK

Farklı ülkelere mensup öğrenciler arasındaki dostluk ve kardeşlik duygusuna önemli katkı sunacak olan Dünya Kupası’nda 16 ülke yer alacak. Türkiye, Özbekistan, Filistin, Türkmenistan, Kamerun, Gana, Suriye, Komor Adaları, Afganistan, Karadağ, Somali, Yemen, Azerbaycan, Kuveyt, Uganda ve Sudan’ın yer alacağı Dünya Kupası’na 160 öğrenci katılacak. Maçlarda her takım 10 kişiden oluşacak.