Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Bilgievlerinde köy kent münazarası

Tarih: 5 Nisan, 2017
a a a
Bilgievlerinde köy kent münazarası

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, kendisine bağlı olan Bilgievlerindeki öğrencilerin, özellikle inandıkları bir düşünceyi savunma alışkanlığı kazanmalarına büyük önem veriyor. Bilgievleri bu nedenle çocuklar arasında zaman zaman çeşitli konularda münazaralar düzenliyor. 15 Bilgievinde son olarak “Köyde mi yoksa şehirde mi yaşayan çocuk daha mutlu” konulu bir münazara düzenlendi. Son dereceli çekişmeli geçen etaplarda Bilgievi öğrencilerinin konularına hâkimiyeti ve öz güvenleri göz doldurdu.

HANGİ ÇOCUK DAHA MUTLU?

15 Bilgievi’nden öğrencilerin katıldığı münazarada, “Köyde yaşayan çocuk daha mutlu” teması tez, “Şehirde yaşayan çocuk daha mutlu” teması ise anti tez olarak belirlendi. Yarışmanın yarı finalinde Bilgievi öğrencileri dörder grup halinde yarıştı. Zorlu mücadele sonunda Mimar Sinan ve Sezai Karakoç Bilgievleri finale çıkmaya hak kazandı. Yarı final mücadelesinde öğrencileri Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ali Bilgi de yalnız bırakmadı.

TEZ VE ANTİTEZ MÜCADELESİ

Münazara sırasında öğrencilerin savundukları konu üzerinde detaylı araştırma yaptıkları ortaya çıktı. Tez ya da anti tez konusunda oldukça güçlü savlar ortaya koyan öğrenciler, hitabetleriyle de ilgi odağı oldu.

FİNAL ÖNÜMÜZDEKİ GÜNLERDE

Yarı finalin ardından gözler final mücadelesine çevrildi. Final mücadelesinin önümüzdeki günlerde gerçekleşmesi bekleniyor.