Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kağıtsporlu karateciler yine birinci sırada

Tarih: 19 Aralık, 2016
a a a
Kağıtsporlu karateciler yine birinci sırada

Türk Karatesinin en prestijli alt yapı turnuvaları arasında yer alan ve beş etaptan oluşan Sakarya Karate Turnuvası’nın üçüncü etabı Sakarya’da yapıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Karateciler, Sakarya’da yapılan Şehit Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okan İller Arası Karate Şampiyonası’nda yine fırtına gibi esti. Sakarya Serdivan Spor Salonu’nda yapılan ve 11 İlden, 36 kulübün katıldığı şampiyonada 980 sporcu mücadele etti. Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor ise turnuvaya 60 sporcuyla katıldı.

BEŞ ALTIN MADALYA

Turnuvada Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu karateciler minikler, ümitler ve yıldızlar kategorilerinde beş altın madalya kazandı. Mavi beyazlı karatecilerden minikler kategorisinde 42 kiloda Berra Demirtürk, Yıldızlar 45 kilo kategorisinde Kadir Kağan Bekler, Ümitler 59 kilo kategorisinde Rabia Şentürk, Yıldızlar 50 kilo kategorisinde Ahmet Bulut Yıldız, Yıldızlar 42 kilo kategorisinde Şüheda Özdemir turnuvada birinci olarak altın madalya kazanan karateciler oldu.

17 MADALYA KAZANDI

Turnuvada Ümitler kategorisinde Dilara Ergün 47 kiloda, Eren Gider 70 kiloda ikinci olurken, Yıldızlar kategorisinde Hurigül Temizel 35 kiloda, Simay Tokcan 47 kiloda, Buğlem Yanık +47 kiloda, Sena Kezban Demir kiloda ikinci olan diğer isimler oldu. Turnuvada Nihal Nezaket Ulutanır 35 kiloda, Melih Çelebi 50 kiloda, Atilla Güney 35 kiloda, Akif Türetken, Ekrem Altuner 57 kiloda üçüncü ise oldu. Kağıtsporlu karateciler kazandıkları, 5 altın, 6 gümüş, 5 bronz madalya ile takım halinde ise turnuvada birinci oldu.