Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Diriliş Kampı, Türkiye genelinde örnek alınıyor

Tarih: 19 Aralık, 2016
a a a
Diriliş Kampı, Türkiye genelinde örnek alınıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Diriliş Kampı’na ilgi her geçen gün artıyor. Kentin yanı sıra il dışından da çok sayıda gencin kamp merkezi olarak tercih ettiği bu önemli tesis, diğer yerel yönetimlere de model olmaya devam ediyor. Kısa süre önce Denizli Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin ziyaret ederek tam not verdiği Diriliş Kampı’na şimdi de İstanbul Eyüp Belediyesi konuk oldu. Konuk belediyeden gelen yetkililer, kampı inceleyerek, Büyükşehir Belediyesi ile görüş alışverişinde bulundu.

GENÇLİK İÇİN BÜYÜK ŞANS

Eyüp Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü Tematik Eğitimler Koordinatörü Musa Ersal, Bilgievi Koordinatörü Çağdaş Adıgüzel ve Yaygın Eğitim Koordinatörü Mehmet Irmak, geçtiğimiz günlerde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne ait Aytepe Diriliş Kampı’nda incelemelerde bulundu. Konuk heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı yetkilileri tarafından kampla ilgili bilgilendirildi. Diriliş Kampı’nda izcilik eğitimin yanı sıra 6 farklı spor parkurundan oluşan etkinliklerin yapıldığı kaydedilen bilgilendirilmede, özellikle ata sporu olan okçuluk ve matrak dallarında da gençlere eğitim verildiği ifade edildi. Kampı adım adım gezen Eyüp Belediyesi yetkilileri, doğa içinde spor imkânı sunulan tesisin Kocaelili gençler için büyük bir şans olduğunu söyledi.

TECRÜBEDEN YARARLANMAK İSTİYORUZ

Eyüp Belediyesi yetkilileri, ziyaret sırasında kampla ilgili aldıkları detaylı bilgileri not etti. Konuk heyet, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yöndeki tecrübelerinin kendilerine ışık tutacağını ifade etti. Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin kendilerine gösterdiği konukseverlik için teşekkür eden Eyüp Belediyesi yetkilileri, kampın muhteşem kar manzarası eşliğinde dostluk fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.