Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Spor Okulu öğrencilerinden zirvede spor keyfi

Tarih: 16 Aralık, 2016
a a a
Spor Okulu öğrencilerinden zirvede spor keyfi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı tarafından gençlerin hizmetine sunulan Diriliş Kampı’na ilgi devam ediyor. Kamp, Spor Okulu öğrencilerine ev sahipliği yaptı. Kampı çok seven minik sporcular, iki gün boyunca doğa içinde spor yapmanın ayrıcalığını yaşadı. Çocuklar, kampta ayrıca karın da keyfini çıkararak, doyasıya eğlendi.

SICAK KARŞILAMA

Spor Okulu öğrencileri hafta sonunda Diriliş Kampında kampa girdi. 280 öğrenciyi kampın girişinde Büyükşehir Belediyesi Diriliş Kampı yetkilileri karşıladı. Akşam yemeği ikram edilen çocuklar daha sonra buradaki bungalov evlere yerleştirildi.

MATRAK OYNADILAR, OK ATTILAR

Kampın ilk günü, güne kahvaltı ile başlayan sporcular daha sonra kamp alanında bulunan spor aktivitelerine katıldı. Burada Okçuluk ve Matrak gibi ata sporlarını deneyen çocuklar, zirvede doğa içinde spor yapmanın keyfini çıkarttı. Öğrenciler ikinci gün de aynı etkinliklere devam etti.

YILIN İLK KARINA ZİRVEDE MERHABA DEDİLER

Minik sporcular ayrıca yılın ilk karına da Diriliş Kampı’nda merhaba demiş oldu. Çocuklar, kampta kartopu oynayarak ve karın tadını çıkararak vakit geçirdi.

ÇOCUKLARDAN TEŞEKKÜR

Öğrenciler, kampın son gününde kendilerini ağırlayan Diriliş Kampı yetkililerine teşekkür etti. Diriliş Kampı’nı çok sevdiklerini ve burada spor yapmanın kendileri için önemli olduğunu söyleyen çocuklar, “Diriliş Kampı doğa içinde spor yapmanın en güzel mekânlarından biri. Bize bu imkanı veren büyüklerimize teşekkür ederiz” dedi.