Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Karatecilerimiz Balkanları Fethetti

Tarih: 12 Aralık, 2016
a a a
Karatecilerimiz Balkanları Fethetti

Bosna Hersek'in ev sahipliğinde 9-11 Aralık tarihlerinde Saray Bosna’da 17.’si düzenlenen Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Balkan Karate Şampiyonası’nda milli takımımızla birlikte Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu Karatecilerde tatamide destan yazdı. Üç gün süren turnuvaya Balkan Karate Federasyonları Birliği’ne üye Türkiye, Arnavutluk, Bosna Hersek, Bulgaristan, Hırvatistan, Makedonya, Kosova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya'dan yaklaşık 863 sporcu katıldı.

FATMANAZ’IN YÜKSELİŞİ

10 takım, 33 ferdi olmak üzere toplam 43 dalda yapılan şampiyonada millilerimiz, 17 altın, 13 gümüş, 19 bronz olmak üzere toplam 49 madalya kazanarak, takım halinde Balkan Şampiyonluğu'nu ilan etti. Şampiyonada Ümitler 47 kilo kategorisinde mücadele eden son Türkiye Şampiyonu Fatmanaz Yenen bu başarısını Türkiye’de olduğu gibi Balkan’da da göstererek Balkan Şampiyonu oldu.

UMAY, GÜLSEN VE ERAY’DAN BEKLENEN SONUÇ

Avrupa ikincisi Gülsen Demirtük ise Gençler 53 kiloda katıldığı şampiyonada başarılı bir performansla sergileyerek Balkan Şampiyonu oldu. Kariyerinde bir çok başarı bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor’un Dünya Şampiyonu sporcusu Umay Tokcan ise 21 Yaş Altı’nda 50 kiloda katıldığı Şampiyonadan Balkan Şampiyonu olarak bir başarı daha kazandı. Avrupa ve Dünya Şampiyonu Büyükşehirli Eray Şamdan ise 21 Yaş Altı’nda 60 kiloda tatamiye çıktı. Rakiplerini çok rahat geçen Şamdan, Balkan Şampiyonu olan dördüncü Kağıtsporlu sporcu oldu.

BULUT, GENÇLERDE BALKAN İKİNCİSİ

Balkan Şampiyonası’nda Gençler kategorisinde 76 kiloda mücadele eden son Türkiye Şampiyonu Enes Bulut Balkan ikincisi olarak gümüş madalya kazanan isim oldu. Turnuvada Genç Bayanlar +59 kiloda tatamiye çıkan Büyükşehir Kağıtspor bir diğer sporcu Rabia Şentürk ile Ümitler 57 kiloda mücadele eden Ekrem Altuner Yılmaz Balkan üçüncüsü oldu. Mavi beyazlılar bu sonuçlarla dört Balkan Şampiyonluğu, bir Balkan ikinciliği, iki de Balkan üçüncülüğü kazandı.

MİLLİ TAKIMLARDA KAĞITSPOR RÜZGARI

Öte yandan milli takımımız adına mücadele eden Umay Tokcan, Vildan Güvercin, Zeynep Beyza Coşkun ve Rumeysa Genç'ten oluşan 21 Yaş Altı Bayan Kumite Takımımız Slovenya'yı Zeynep Beyza ve Umay'ın galibiyetleriyle mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldu. Ümit Bay Kumite Takımımız adına mücadele eden Ekrem Altuner Yılmaz, Hasan Arslan, Yusuf İşçi, Emirhan Özbay, Samet Saylam ve Kerem Kaya'dan oluşan Ümit Bay Kumite Takımımız, ev sahibi Bosna Hersek'i mağlup ederek Balkan Şampiyonu oldu.

MİLLİ TAKIMIMIZI SIRTLADI

Enes Bulut, Ömer Faruk Arslan, Samed Gök, Ozan Gökçen, Alican Sağır, Nedimcan Diker, Cengiz Öztürk'ten oluşan Genç Kumite Milli Takımmız ise repesaj finalinde Makedonya'yı mağlup ederek Balkan üçüncüsü oldu. Genç Milli takımımız adına takımlarda mücadele eden Gülsen Demirtürk’lü millilerimizde Balkan ikincisi oldu.