Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Bilgievleri’nde ‘’eğitimcilerin eğitimi’’ gerçekleşti

Tarih: 21 Eylül, 2016
a a a
Bilgievleri'nde ‘'eğitimcilerin eğitimi'' gerçekleşti

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak faaliyet gösteren Bilgievleri’nde yeni eğitim-öğretim dönemi başlıyor. Yeni dönemde de öğrencilere daha kaliteli hizmet verebilmek amacı ile “Eğitimcilerin Eğitimi” programı ile Bilgievi eğitmenlerine eğitim verildi.

UYGULAMALI OLARAK ANLATILDI

Sekapark Otel’de gerçekleşen program 3 gün sürdü. Branş öğretmenlerinin her branşta ayrı ayrı eğitim aldığı programda; değerler eğitimi, çeşitli atölye çalışmaları uygulamalı olarak anlatıldı. Eğitimler Türkçe, matematik, İngilizce ve fen bilgisi öğretmenlerine ayrı günlerde gerçekleşti. Konuların ilkokul ve ortaokul öğrencilerine aktarılış biçimleri karşılıklı soru cevap şeklinde interaktif olarak anlatıldı.

DEĞERLER EĞİTİMİ’NİN ÖNEMİ VURGULANDI

“Eğitimcilerin Eğitimi” programını yürüten Veysel Parlak, yeni yetiştirilecek olan neslin iyi yetişmiş eğitimciler tarafından yetiştirilmesi gerektiğini vurguladı. Değerler eğitiminin önemine değinen Parlak, “Eğitim sistemimiz kendi inancının özü olan değerlerini bilen ve bu ahlaki değerleri hayatında uygulayan eğitimcilerin eli ile gelişecektir” dedi. Eğitimin daha pratik ve anlaşılır olması için 90’a yakın eğitmen, oluşturulan guruplarda ayrı ayrı eğitim aldı.