Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Ümitler Judo 1. Lig şampiyonu Kağıtspor oldu

Tarih: 21 Kasım, 2017
a a a
Ümitler Judo 1. Lig şampiyonu Kağıtspor oldu

Türkiye Judo Federasyonunun faaliyet takviminde yer alan Ümitler Türkiye Judo 1. Ligi Düzce Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı.17 kulüpten 210 seçkin judocunun tatamiye çıktığı müsabakalarda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu judocular 1. etaptaki yenilmezlik serisini devam ettirerek 2. etap sonunda namağlup şampiyon oldu. Şampiyonayı Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Düzce GHSİ Müdürü Feyzullah Dereci ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü Genel Sekreteri Fatih Özkaraaslan da izledi.

ŞAMPİYONLUĞUNU İLAN ETTİ

Düzce Spor Salonu’nda yapılan Ümitler 1. Lig 2. Etap (Karma) final karşılaşmaları sonunda şampiyonluğunu ilan eden kulüp 54 puanla Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor oldu. 17 kulübün mücadele ettiği karşılaşmalar sonunda 51 puanla İstanbul Büyükşehir Belediye SK ikinci, EGO SK averaj ve 45 puanla üçüncü, aynı puanla Manisa Büyükşehir Belediye SK dördüncü oldu. İzmir Olimpik SK ile müsabakalara katılmayan Samsun Balcı ve Trabzonspor kulüpleri ise ligden düşen takımlar oldular.

BÜYÜK FİNAL

Şampiyonu belli edecek olan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulübü ve İstanbul BBSK karşılaşması izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Nefes kesen karşılaşmanın sonunda gülen taraf 6-2’lik skorla mavi beyazlı takım oldu.

KUPA VE MADALYALARINI ALDILAR

Müsabaka sonunda dereceye giren takım sporcularına kupa ve madalyaları; Federasyon Başkanı Sezer Huysuz, Düzce GHSİ Müdürü Feyzullah Dereci ve Yönetim Kurulu üyeleri tarafından verildi.