Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Avrupa’nın en iyi kulüpleri Kocaeli’nde buluşacak

Tarih: 2 Haziran, 2016
a a a
Avrupa'nın en iyi kulüpleri Kocaeli'nde buluşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Türkiye Karate Federasyonu’nun organize edeceği 14. Avrupa Bölgelerarası Karate Şampiyonası, yurt içinden ve yurt dışından şampiyonlara ev sahipliği yapacak. Türkiye’nin 81 vilayetinin yanı sıra Avrupa’nın en iyi kulüpleri, şampiyon olabilmek için Kocaeli’de tatamiye çıkacak. Büyükşehir’in ev sahipliğinde 4-5 Haziran tarihlerinde Şehit Polis Recep Topaloğlu Salonu’nda yapılacak turnuvaya yerli ve yabancı 300’ün üzerinde sporcunun katılımı bekleniyor.

AÇILIŞ SERAMONİSİ 4 HAZİRAN SAAT 16.00’DA

Avrupa Karate Federasyonu'nun kulüpler bazındaki en önemli organizasyonlarından olan 14. Avrupa Bölgelerarası Karate Şampiyonası’na bu yıl Kocaeli ev sahipliği yapacak. 81 ilden gelen kulüplerin Türkiye’yi temsil edeceği şampiyona, 4 Haziran Cumartesi günü saat 09.00’da takımların kata mücadelesi ile start alacak. Aynı gün saat 16.00’da ise protokolün katılımıyla açılış seremonisi düzenlenecek.

ÜMİT GENÇ VE BÜYÜKLER KATEGORİLERİNDE

14. Avrupa Bölgelerarası Karate Şampiyonası, ümit-genç ve büyükler kategorilerinde düzenlenecek. İki gün sürecek organizasyonda toplam sekiz dalda madalya ve kupa sahiplerini bulacak. Organizasyonun son gününde yapılacak olan final müsabakaları ile Avrupa'nın en iyi kulüpleri belli olacak.

ŞAMPİYONAYA KATILACAK ÜLKELER

14. Avrupa Bölgelerarası Karate Şampiyonası’na Türkiye'nin yanı sıra Almanya, İspanya, Sırbistan, Hollanda, Portekiz, Slovakya gibi önemli ülkelerin de aralarında bulunduğu çok sayıda ülkenin katılımı bekleniyor.

TÜRKİYE GEÇEN YIL 3. OLDU

Geçtiğimiz yıl Fransa'nın başkenti Paris'te 13.'sü düzenlenen organizasyonda 15 kulübümüz ülkemizi temsil ederken, bir şampiyonluk, üç de ikincilik kupası kazanmayı başardı. Türkiye, 23 ülkenin mücadele ettiği turnuvayı genel klasmanda üçüncü olarak tamamladı.