Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Büyükşehir Kağıtsporlu Karateciler Gün Sayıyor

Tarih: 2 Haziran, 2016
a a a
Büyükşehir Kağıtsporlu Karateciler Gün Sayıyor

4-5 Haziran tarihlerinde Kocaeli'de düzenlenecek olan 14. Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonası öncesi hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. 13 ülkeden 66 kulüp zirveye çıkabilmek için mücadele edecek. Türkiye 59 bayan, 80 erkek olmak üzere 33 kulüple turnuvada boy gösterecek. Daha önce Avrupa Bölgeler Karate şampiyonasında Ümit Genç bayanlarda Avrupa Şampiyonluğu ile Büyük Bayanlarda Avrupa ikinciliği bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu karateciler, bu şampiyonada da üç takımla yer alacak.

AVRUPA ŞAMPİYONLUĞU İSTİYORUZ

Son yapılan Avrupa şampiyonasında milli takım adına mücadele ederek üçüncü olan Büyükşehir Kağtısporlu katacılar, bu şampiyonada da Mehmet Yakan, Osman Evin, Selahattin Güngel ile büyük erkekler kata dalında ülkemizi temsil edecek. Tarihinde Avrupa Bölgeler Karate Şampiyonluğu bulunan Büyükşehir Kağıtspor’u, Ümit Genç bayanlar kategorisinde ise bu yıl, Gülsen Demirtürk, Ecem Deniz Karakurt, Esra Karabağ ve Fatma Naz Yenen temsil edecek. Geçtiğimiz ay Düzce’de yapılan Ümit Genç Bayanlar şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan mavi beyazlıların Avrupa şampiyonasında da yeni bir başarı elde ederek, kürsüye çıkması bekleniyor.

BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ EV SAHİPLİĞİNDE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karate Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdrlüğü’nün birlikte organize ettiği ve Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu'nda yapılacak olan şampiyonaya Kocaelililerin büyük ilgi göstermesi bekleniyor. İki gün sürecek olan şampiyona Kağıtspor Büyük bayanlarda ise Bahar Erşeker, Umay Tokcan, Sinemgül Şahin ve Büşra Şeyda Turan ile mücadele edecek. Ümit Genç bayanlar gibi son yapılan Türkiye şampiyonasında, Türkiye şampiyonu olan Büyükşehir Kağıtsporlu karatecilerin Avrupa Bölgeler Şampiyonasında tarihinde Avrupa ikinciliği bulunuyor.