Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kağıtsporlu güreşçiler, Kırkpınar’a emin adımlarla ilerliyor

Tarih: 2 Haziran, 2016
a a a
Kağıtsporlu güreşçiler, Kırkpınar'a emin adımlarla ilerliyor

Hafta sonu yapılan üç ayrı yağlı güreş müsabakalarına katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçiler, 7 birincilik, 4 ikincilik, 7’de üçüncülük olmak üzere, toplam 18 kez kürsüye çıkma başarısını gösterdi. Sezon başından buyana Türkiye’nin çeşitli illerinde yapılan Yağlı güreşlere katılan Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçiler kazandıkları madalyalarla, bu haftayı da boş es geçmedi. Tarihi Kırkpınar güreşleri öncesi başarılı sonuçlar alan mavi beyazlılar, gelecek için iyi sinyaller verdi.

SİLİVRİ’DEN 7 KÜRSÜ

Hafta sonu İstanbul Silivri’de yapılan yağlı pehlivan güreşlerinde Büyükşehir Kağıtsporlu güreşçiler, 7 madalyayla kürsüde yerlerini aldı. Her hafta kendi kategorisinde birinci olan Ramazan Sarı, bu hafta da deste küçük boyda geleneği bozmayarak birinci oldu. Küçük orta küçük boyda Tunahan Özgül üçüncü, küçük orta büyük boyda ise Emre gürbüz birinci olurken, Kazım San ikinci, Mustafa Arslan ise üçüncü oldu. Başaltında Abdülhamit Altun tüm rakiplerini yenerek birinci olurken, Ercan Gençdoğan ise üçüncü olmayı başardı.

GEBZE’YE KATILIM YOĞUN OLDU

Gebze Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak yapılan Gebze Hünkar Çayırı’na katılan Kağıtsporlu güreşçiler, bu güreşlerden de eli boş dönmedi. 14 boyda 350 sporcunun katılımı ile gerçekleşen güreşlerde, Büyükşehir Kağıtsporlu güreşçilerden ayak boyunda Abdülvasi Balta üçüncü olurken, deste küçük boyda Ramazan Sarı, yine birinci oldu. Küçük orta büyük boyda rakiplerini bir bir yenen Abdülrefik Öner, birinci olmayı başardı. Büyük orta boyunun final müsabakasında rakibine uzatma dakikalarında yenilen Muhammet Emin ikinci olurken, Başaltında ise ilk üçe Kağıtspor damgasını vurdu. Bu boyda Ali İmamoğlu birinci olurken, Yücel Serinkan ikinci, Rıfat Poyraz ise üçüncü oldu.

BEYLİKDÜZÜN’DE DE BAŞARILI OLDU

Aynı gün Beylikdüzü Belediyesi tarafından İstanbul’da yapılan yağlı güreşlere de Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçiler katıldı. Güreşlerde küçük orta küçük boyda Tunahan Özgül üçüncü olurken, küçük orta büyük boyda Mustafa Arslan birinci, Kazım San ikinci, Emre Gürbüz ise üçüncü oldu. Bu sonuçlarla Büyükşehir Kağıtsporlu güreşler haftayı 7 birincilik 4 ikincilik 7 üçüncülük kazanarak 18 madalyayla kapattı.