Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

SEKO çocukları masa tenisi oynamaya çağırdı

Tarih: 1 Haziran, 2016
a a a
SEKO çocukları masa tenisi oynamaya çağırdı

Alt yapıya büyük önem veren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü, Kocaeli’de ki çocukları ve gençleri spora kazandırma adına faaliyetlerini bu doğrultuda sürdürmeye devam ediyor. Mavi beyazlılar, koordinatör, antrenör, sporcu ve velilerin işbirliğiyle alt yapı tarama faaliyetlerini tüm hızıyla sürdürüyor. Büyükşehir Kağıtspor kulübü Kocaeli’de ki tüm ilçelerdeki okulları gezerek taramalar gerçekleştiriyor. Taramalar sonrası ise belirlenen branşlarda pilot okullar açarak alt yapı şubelerinin sayısını arttırıyor.

MASA TENİSİ BRANŞI TANITILDI

Bu kapsamda çalışmalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor kulübü son olarak kulüp faaliyetlerini ve Masa Tenisi branşını Gebze’de ki okullarda tanıttı. Kağıtspor’un sevimli kızıl pandası SEKO’nun da katıldığı programda, öğrenciler SEKO’ya büyük ilgi gösterdi. Büyükşehir Kağıtspor Branş koordinatörü Duygu Durmaz, Gebze bölgesi koordinatörü Feyyaz Karabıyık ve Gebze bölgesi Masa Tenisi antrenörleri Özkan Karakayış ile Selçuk Eleser öğrencilere Masa Tenisi branşı hakkında bilgiler verdi.

SEKO’YA BÜYÜK İLGİ

Masa Tenisi ile ilgili merak ettikleri soruları koordinatörlere yönelten öğrenciler, dağıtılan formları doldurarak Masa Tenisi sporunu yapmak istediklerini söylediler. Öğrencilerin yoğun ilgisinden dolayı memnun olduklarını ifade eden Büyükşehir Kağıtspor koordinatörleri bilgilendirme ve tarama faaliyetlerini diğer ilçelerde farklı branşlarda da devam edeceğini söyledi. Bilgilendirme toplantılarının ardından öğrenciler sevimli maskot SEKO ile bol bol fotoğraf çektirmeyi de ihmal etmedi. Kulüp çalışanları daha sonra Kağıtspor’un yeni çıkan dergisini öğrencilere dağıttı.