Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Büyükşehirli Pehlivanlar Babaeski’de Kürsüden inmedi

Tarih: 23 Mayıs, 2016
a a a
Büyükşehirli Pehlivanlar Babaeski'de Kürsüden inmedi

Kocaeli Büyükşehir Kağıtsporlu pehlivanlar Kırklareli’nden de eli boş dönmedi. Başarılı pehlivanlar sezon başından beri katıldıkları güreşlerde kürsüye adeta abone oldu. Mavi beyazlı güreşçiler son olarak Kırklareli’nin Babaeski ilçesinde yapılan tarihi Büyükmandıra çayırında güreşti. Bu yıl 91.’si düzenlenen geleneksel Büyükmandıra yağlı pehlivan güreşlerinde Büyükşehir Kağıtsporlu güreşçiler her boyda mücadele ederek, önemli başarılar elde etmeyi başardı.

ÜÇ BOYDA BİRİNCİLİK

Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu güreşçiler, tarihi Kırkpınar güreşleri öncesi önemli güreş organizasyonlarından biri olan Büyükmandıra güreşlerinde prova yaptı. Katılımın yoğun olduğu güreşler, oldukça çekişmeli müsabakalara sahne oldu. Müsabakalarda Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtsporlu pehlivanlardan, başaltında Ercan Gençdoğan, deste küçük boyda Ramazan Sarı, ayak boyunda Abdülvasi Balta birinci oldu.

BÜYÜK UMUT VERDİ

Güreşlerde diğer dereceler ise şu isimlerden geldi. Küçük orta küçük boyda Tunahan Özgül, küçük orta büyük boyda Mustafa Arslan ikinci aynı boyda Abdülrefik öner ise üçüncü oldu. Altı kez kürsüye çıkan Kağıtsporlu pehlivanlar bu sonuçlarla gelecek için büyük umut verdi. Öte yandan hafta sonu Tekirdağ’ın Ergene ilçesinde yapılan Veli Meşe güreşlerinde Büyükşehir Kağıtsporlu Mustafa Arslan, küçük orta küçük boyda ise ikinci oldu.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım