Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı

0262 331 13 88

0 262 291 00 68

semsettinyildirim@kocaeli.bel.tr

Kışın okula yazın spora

Tarih: 20 Ağustos, 2012
a a a
Kışın okula yazın spora

Artık okullar bitince çocukların ilk akla gelen adreslerden biri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde açılan Yaz Spor Okulları oluyor. 13 farklı branşta ücretsiz eğitim veren kurslardan bu yaz döneminde bin 500’den fazla öğrenci yararlandı.

UZMAN HOCALAR ÜCRETSİZ EĞİTİM VERİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü bünyesinde gerçekleştirilen Yaz Spor Okulları hem çocuklar, hem de çocuklarının farklı bir etkinlikle tatilini değerlendirmesini isteyen veliler için bulunmaz bir fırsat. Yaz tatilini spor yaparak geçirmek isteyen binlerce çocuk Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan yaz spor okullarında 13 farklı branşta konusunda uzman hocalar nezaretinde ücretsiz olarak eğitim alıyor.

6 YILDA 20 BİN ÖĞRENCİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin çocukları spor branşlarıyla tanıştırmak, faydalı birer fert olarak yetiştirmek ve yetenekli isimleri belirleyebilmek amacıyla gerçekleştirdiği yaz spor okulları Temmuz ayında start aldı ve sona ermesine ise sayılı günler kaldı. Çocuklar gelecekte iyi birer sporcu olabilmelerine imkân veren ilk adımı yaz spor okullarında attı. Yaz dönemi boyunca bin 500’den fazla öğrenci ücretsiz kurslardan yararlanırken bu rakam altı yılda ise yaklaşık 20 bine ulaştı.

Ayşe Sude Arabacı (11) Elazığ’dan Kocaeli’ne tatile geldik. Ben de tatilimi faydalı değerlendirmek için buradaki yaz okuluna başladım. Burada edindiğim tecrübeleri Elazığ’a gidince de geliştirmek istiyorum. Burası çok güzel.

Dilara Yolcu (11) Yaz spor okullarıyla bu yıl tanıştım. Bundan sonra da profesyonel anlamda voleybol branşında ilerlemeyi düşünüyorum. Bu okul bize sporu sevdiriyor.

Miray Aykaç (12) 3 yıldır basketbol branşına geliyorum. Burada top sürmeyi öğrendim. Duruşum değişti. Bu kursa başladığımda boyum 1.20 metreydi, şimdi ise 1.50 metre.

İsmet Aynı (10) Profesyonel basketbolcular gibi olmak istiyorum. Bu nedenle buradayım. Sporu çok seviyorum.

YAZ SPOR OKULLARI BRANŞ VE EĞİTİM ALANLARI:

BRANŞ

SALON

ATLETİZM

GSİM ATLETİZM PİSTİ

BASKETBOL

ATATÜRK SPOR SALONU

FUTBOL

YAHYA KAPTAN SPOR TESİSLERİ

GÜREŞ

SEKA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ

HALK OYUNLARI

KBB GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

JUDO

SEKA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ

KARATE

SEKA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ

KORT TENİSİ

KBB GENÇLİK VE SPOR MÜDÜRLÜĞÜ

MASA TENİSİ

SEKA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ

SATRANÇ

GENÇLİK MERKEZİ

TAEKWONDO

SEKA SPORCU EĞİTİM MERKEZİ

VOLEYBOL

HASAN GEMİCİ SPOR SALONU

YÜZME

VİNSAN YÜZME HAVUZU - PLAJYOLU YÜZME HAVUZU