Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

''I Love Kocaeli'' ile Karamürsel’i tanıdılar

Tarih: 7 Aralık, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Uluslararası Öğrenci Birimi, “I Love Kocaeli” Projesi ile misafir öğrencilere Kocaeli’yi tanıtmaya devam ediyor. Uluslararası Öğrenci Birimi, Kocaeli’nde eğitim gören misafir öğrenciler için Karamürsel gezisi düzenledi. Grup içinde yer alan Boşnak öğrenciler ise Karamürsel’de ziyaret edilen Karapınar Köyü’nde hoş bir sürprizle karşılaştı. Boşnak köyü olarak bilinen Karapınar’da kendileriyle Boşnakça konuşan köylülere rastlayan misafir öğrenciler, ülkelerinden kilometrelerce uzakta dillerini duymanın mutluluğunu yaşadı.

KİLOMETRELERCE UZAKTA

Karamürsel gezisi, ilçenin Boşnak köyü olarak bilinen Karapınar Köyü ile başladı. Köylüler tarafından ilgiyle karşılanan misafir öğrenciler burada kendilerine ikram edilen yiyeceklerden tattı. Bu arada köyde halen çok sayıda vatandaşın Boşnakça konuşması ise, grupta yer alan Boşnak öğrencilerin dikkatini çekti. Ülkelerinin kilometrelerce uzakta anadillerini duyan misafir öğrenciler, Boşnakça şarkılar söyleyerek bu güzel güne neşe kattı.

PROJEYİ TANITTILAR

Misafir öğrenciler, Uluslararası Öğrenci Birimi ile Karamürsel’de ayrıca Karamürsel Kaymakamı Ahmet Narinoğlu ile Karamürsel Milli Eğitim Müdürü Murat Çakır’ı makamlarında ziyaret etti. Ziyaretlerde Uluslararası Öğrenci Birimi tarafından “I Love Kocaeli Proje”si detaylı olarak tanıtıldı.

I LOVE KOCAELİ PROJESİ NEDİR?

I Love Kocaeli Projesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı Uluslararası Öğrenci Birimi’nin yürüttüğü önemli projelerden biri. Proje, Kocaeli’nde eğitim gören uluslararası öğrenciler için hazırlandı. Proje ile yerel yönetimlerin Kocaeli Üniversitesi’nde eğitim gören uluslararası öğrencilerin varlığından haberdar edilmesi ve bir farkındalık oluşturulması hedefleniyor. Bu sayede İzmit’in dışına çıkamayan misafir öğrencilerin tüm ilçeleri görebilmeleri ve Kocaeli’nin tüm güzelliklerini tanımaları sağlanıyor.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım