Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Bin 300 metrelik zirvede dev Türk Bayrağı açtılar

Tarih: 6 Aralık, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Aytepe’deki Diriliş Kampı farklı etkinliklere sahne oluyor. Hafta sonu Aytepe Park ve Diriliş 2 Kampı’nda kalan izciler, bin 300 rakımda kar üzerinde yaklaşık 2 kilometre yürüdü. Ellerinde bayraklarla kamplardan çıkarak Diriliş 2’ye yürüyen izciler, buradaki alanda kar üzerinde 22,5mx15 m ebadında dev Türk Bayrağı açtı. Türk Bayrağı beyaz kar örtüsü üzerinde kırmızı rengiyle hoş bir görüntü oluşturdu.

VATAN YOKSA HİÇBİR ŞEY YOKTUR

15 Temmuz Şehitlerini Anma Kampı kapsamında gerçekleştirilen programa Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Hasan Yılmaz, Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Bekir Köksal, Sekapark A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel, İzcilik Branş Kaptanı Ömer Bahadır Özyılmaz ve izciler katıldı. Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Ali Yeşildal, “ Bu çatı altında yürekleri vatan aşkıyla çarpan arkadaşlarımız var. Vatanını milletini seven gençler olduğu sürece, binlerce yıldır vatanımızı hedef alan düşmanlarımız yok olup gidecekler. Vatanımıza yönelik hiçbir tehdit başarılı olamayacak. Vatan dediğimiz şey sadece beş harften oluşan bir kavram değil. Vatan yoksa hiçbir şey yoktur” dedi.

DEMOKRASİ ŞEHİTLERİNİ ANDILAR

15 Temmuz Şehitlerini Anma Kampı’na 110 bayan izci ve lider 170 erkek izci ve izci lideri katıldı. Kampta ilk akşam izcilere 15 Temmuz darbe girişimin anlatıldığı videolar izletildi. Değerler eğitimi dallarından vatan sevgisi eğitimi verildi. Kampın ikinci günü gerçekleştirilen Demokrasi Şehitleri Anma Yürüyüşü’nde izciler Diriliş1 Kampı’nın merkezine yürüdü. Burada izciler dev bayrak açıp demokrasi şehitlerini andı.

ŞİİRLER VE TÜRKÜLER OKUDULAR

Kampta izcilere eğitimci liderler tarafından okçuluk, matrak, kahramanlık türküleri, şifreleme, telsiz ve haberleşme dallarında eğitim verildi. Kampın son akşamı gerçekleştirilen kamp ateşi programında izciler hep bir ağızdan kahramanlık türkülerini seslendirdi. Kamp ateşi programı Kur’an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı. Ergin izciler 30 Kuş şiirini oratoryo halinde seslendirirken, Yavrukurt izciler Vatan Türküsü şiirini oratoryo olarak seslendirdi. Tüm izciler Cenk marşını hep bir ağızdan söyledi.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım