Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

0262 331 13 88

KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Gençlik Hizmetleri Şube Müdürlüğü

Ücretsiz Spor Okulları’nda yeni dönem tüm hızıyla başladı

Tarih: 30 Kasım, 2016
a a a

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Ücretsiz Spor Okulları, yeni eğitim dönemine hızlı başladı. Büyükşehir Belediyesi beş yıl önce başlattığı ve büyük önem verdiği projesi kapsamında bu yıl 10 ayrı branşta spor eğitimi veriyor. Veliler bu yıl da çocuklarını Spor Okulları’na kayıt ettirmek için adeta birbiriyle yarıştı. Spor Okullarına başvuru süresi yeni başlamasına karşın şu ana kadar 9 binin üzerinde vatandaş çocuğunu Spor Okulları’na kayıt ettirdi.

10 AYRI BRANŞTA ÜCRETSİZ SPOR EĞİTİMİ

Ücretsiz Spor Okulları’nda bu yıl Voleybol, Basketbol, Cimnastik, Yüzme, Masa Tenisi, Güreş, Satranç, Badminton, Atletizm ve Hentbol branşlarında eğitim veriliyor. Spor Okulları’ndan 6-12 yaş arasındaki çocuklar yararlanabiliyor.

12 İLÇEDE DEVAM EDİYOR

Spor Okulları’nın dersleri Kocaeli’nin 12 ayrı ilçesindeki spor merkezlerinde gerçekleştiriliyor. Dersler, okulların spor salonlarının yanı sıra Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Spor İl Müdürlüğü’nün spor tesislerinde gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediyesi, okullardaki spor salonu eksikliği karşısında ise çocukları taşımalı sistemle spor merkezlerine götürüyor.

9 BİNİN ÜZERİNDE BAŞVURU

Öte yandan veliler, Spor Okulları’na bu yıl da yoğun ilgi gösteriyor. Bilindiği gibi okulların açılmasının üzerinden sadece iki ay gibi kısa bir süre geçti. Spor Okulları da yeni dönemine okulların açılmasıyla birlikte başladı. İki aylık süre içinde yaklaşık 9 bin kişi Spor Okullarına kayıt yaptırdı.

KAYITLAR YIL BOYUNCA ALINIYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin Ücretsiz Spor Okulları’nın kayıtları yıl boyunca sürüyor. 6-12 yaş arasındaki tüm çocuklar yıl boyunca Spor Okulları’na kayıt yaptırabiliyor. Kayıt ile ilgili bilgi almak isteyen vatandaşlar, Büyükşehir Belediyesi Spor Şube Müdürlüğü’nün 0262 335 53 49 No’lu telefonunu arayabilir.

Sizlere en iyi bilgiyi sunabilmek adına sitemizde çerezler(cookies) kullanmaktayız. Detaylı bilgi için lütfen tıklayınız. Anladım